Hindistan'da belediye neden sokaklarda çöp kutusu barındırmaz?

Temizleme sistemi neden zayıf kalmıştır?

Çok kalabalık bir yer olduğundan bu kadar çöp tenekesi yapmak zor olabilir.O sebepten yapılabilir.

Nedeni aslında basit hindistan dediğimiz ülke sınıf ayrımınin büyük olduğu bir ülke. Buda devletin halkın sınıfına göre muamele göstermesi demek. Zengin kısım zaten temizliğini halledecek insanlar ve araçlar kullaniyor, fakat fakir halk buna bütçe ayirmiyor ve devlet buraya bütçe ayırma ihtiyaci duymuyor - zengin kısım benim vergimi o kısma harcayamassın şeklinde itirazlardan dolayı- devlette bu ihtiyaca onem vermiyor.

Buz kalabalık olduğundan dolayı çöp kovaları bulunduğu insanların maddesine göre değişiyor çöp tenekesinin yeteceğini sanmıyorum

Para kanmaya çalışırken temizliğe özen göstermiyorlar adetlerinde de yok genelde pis oldukları söylenir.

İnekler sokağa dışkıladığı bir ülkede çöp kutusu neden olsunki Pislik içinde yaşamaya alışmışlar.

Hindistan sokaklarındaki insanlar çöp kutusu yaptırtabilecek kadar zengin olmadıkları için Hindistanın zengin olan kısmının çöp ile alakalı problemleri olmadıkları ve sokaklarla ilgilenmedikleri için sokaklarda çöp konteynırları bulunmamaktadır.

Hindistan bilindiği üzere kast sistemine sahip olan, insanların sınıf ayrımına uğradığı ülkelerden biridir.Nüfus konusunda dünyanın ilk beş kalabalık nüfuslarından birine sahiptir.Sokaklara çöp kovası konması aynı zamanda bu çöplerin düzenli olarak temizlenmesi anlamına gelmektedir.Yani belediyeler dertsiz başlarına dert açmak yerine bu işe hiç girmiyorlar.

Hindistan mücadele edilmeyecek kadar pis bir ülke.Envai çeşit bulaşıcı mikrobik hastalıklar var.Çöpü geç temizlik namına ülkede insanlarda bir uygulama yok.

Hindistan’ın neredeyse tamamı çöp ve pislik içinde fakat zengin kesimin yaşadığı yerler hariç. Onları da anlayamıyorum havayı bile kirletiyor ki nefes almak bile çok zor ve pis kokuyormuş. Bu sebeple belediyelerde bununla başa çıkamayıp zaten çok yoğun bir nüfusa sahip olunca çöp toplamak yerine başka şeylere odaklanıyor. Sebebi bu işte.

insanlar bu alışkanlığı kazanmamışlar zaten bence metal olduğu içinde çalınıp satılma olasılığı da var bu nedenden olabiliri.