Hindistan'da gerçekleşen lunapark kazasında 3 ölü 28 yaralı

Hindistan Ahmedabad’da lunaparktaki discovery aletinin direği kırılınca insanlar 20 metre yükseklikten yere çakıldı. Korkunç kazada 28 kişi yaralanırken 3 kişi hayatını kaybetti.

">

Çok kötü.olmuş.Böyle bir olay Türkiye’de de gerçekleşebilirdi. Hindistan’ın Ahmedabad kentinde gerçekleşmiştir. Yaklaşık 20 metre yükseklikten düşmüş.

Allah rahmet eylesin kötü olmuş,dün haberler de gördük bizde.Bir kez Ankara da binmiştim bidaha güvenip binemem heralde lunaparktaki bu tür şeylere…

Kötü bir durum maalesef ama ülkemizde de bunlara dair bazı kazalar duydum. Bu aletlerin pek güvenli olduğunu düşünmüyorum açıkçası çok yüksek aletlere binmemekte fayda var.

Allah rahmet eylesin. 4 sene önce bende binmistim bir daha binmemek üzere yemin etmiştim. Tabi kişiden kişiye değişir zevkler ve renkler ama bana göre değil maalesef.

Küçüklüğümden beri lunaparklardan korkarım neden ise hiç güvenli gelmezler bana ayrıca Türkiye için zaten pekte güvenli olduğu söylenemez yeterli önlemler alınmadığı için meydana gelmiştir.

Tedbirsizlik ile meydana gelen bir kaza, dikkat edilmesi gerekiyor. Bir cihazın bakımlarını zamanında yaptırmayıp sadece para kazanmak amacıyla kullanırlarsa sonuç böyle olur, ölenlerin ailelerine sabır dilerim.

güvenlik sorunları üç kişinin hayatına mal olmuş . Dikkat edilmesi gereken bir durum .

Ne yazıkki insanın çok olduğu yerde hayatlar daha ucuz hale geliyor. Kısaca özeti durumun.

malesef lunapark kazaları çok feci oluyor o yüzden herşeyin çoğu zarar ne olursa olsun bu tür eğlence yerlerinde abartmamak gerekir ve emniyet kemeri takılmalıdır.

çok kötü bir durum Allah yardımcıları olsun. Her şey anlık Allah ölümün bile hayırlısını versin.

Allah rahmet eylesin. Bu tarz aletlerin daha güvenilir yapılması gerekmektedir. Böyle kazalara fırsat verilmemelidir.

çok kötü bir olay ölümün ne zaman geleceğini bilemeyiz.

Lunapark emniyetli ve güvenli olduğu sürece eğlencelidir. Hindistan bu kanuda az gelişmiş bir ülke. Hataya yer yoktur.

En korktuğum şeylerden bir tanesidir. Böyle aletlerin sık aralıkla bakım yapılması gerekir ki bu gibi durumlara düşmesin. Allah yardımcıları olsun. Geçmiş olsun.

Gerçekten çok acı ben bu yüzden asla binmem ülkemizdede önlemlerinin yüksek derecede önlem alması gerekiyordur

Ülke nüfusu zaten çok kalabalık.Teknik konularda dikkatsiz ve özen göstermeyen ihmallerin sık görüldüğü bir ülke

böyle aletlere hiç binmek istemiyorum Allah korusun Yaşamın kıymetini bilmeliyiz aksiyona gerek yok.Ölenlere rahmet yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum