Hint kınasının kullanım alanları nedir?

Hint kınası nerelerde kullanılır? Hint kınasının kullanım alanları nedir?

hint kınası eli ve ayağa yakılabilir.

Hint kınası, genellikle geçici dövme yapmakta kullanılır. Bu kına 10 gün süresi sonra ciltten çıkıyor. Siyah bir toz halinde bulunan bu kınanın fiyatı çok uygundur. Bu kınaları kalıcı dövme yaptırmaya korkan kişiler çok başvurmaktadır. Bu kınanın vücuda hiç bir zararı yoktur. Güzel bir kokusuda vardır.

Hint kınasını saçına da uygulayanlar oluyor ve güzel renkler elde edilebiliyor .Genellikle belli bir süre sonra geçiyor.

Saça renk vermede saç boyası yerine kullanılır.Vücutta geçici dövme yapmak için kullanılır.

Geçici dövme yerine hint kınası kimi kesim tarafından tercih edilebiliyor . Fiyat olarak da çok uygun bir kına türü. Aynı zamanda saç renklendirmesinde de tercih edilebilir.

bizim ülkemizde genel olarak ellere ve omuza bileklere dövmesi yapılıyor ama bazı kınalar alerjiye falan yol açıyor.

Hint kınası geçici dövme yapmak isteyenlere kullanılan bir kına modelidir zamanla gider.

Hint kınası günümüzde kozmetik ürünü haline gelmiş bir kına türüdür. Daha çok vücuda geçici dövme yapmak için kullanılmakla birlikte, saça ve kaşa renk vermek içinde kullanılabiliyor. Fakat kişiden kişiye değişen bazı yan etkilerlede karşı karşıya kalabilme ihtimali yüksek. Hemen hemen bütün ürünlerde olduğu gibi, Hint kınasında da kimyasallar mevcut. Bu nedenle kullanıcının allerjik reaksiyonlar ile karşılaşma ihtimalini göz önünde bulundurması gereklidir.

Hint kınası şuanda çok popüler olarak geçici dövme yapımında aktif olarak kullanılıyor.

Ayrıca saçları boyamak içinde kullanılmaktadır.

Hint kınası son dönemde ülkemizde oldukça popüler olmuş özellikle de gelinlerin seçtiği bir çeşit dövme çeşididir. Genellikle on gün ile on beş gün içinde çıkmaktadır. Dövme yaptırmak isteyipte cesaret edemeyen ya da ailesi tarafından yaptırılmasına izin verilmeyen kişilerin sıklıkla başvurduğu yöntemdir. Ancak bu kişilerin kınanın içinde var olan kimyasallara dikkat etmesi gerekir. Ellere, ayaklara, bileklere kısacası kalıcı dövmede olduğu gibi kişi vücudunda istediği herhangi bir yere dövmeyi yaptırır. Kalıcı dövmeden tek farkı ise on beş gün içinde vücuttan tamamen silinmesidir. Siyah, beyaz ve kahverengiden oluşan üç renkten oluşmaktadır. Kişi zevkine göre istediği herhangi bir rengi seçip vücuduna uygulatabilir. Günümüzde ise daha çok gelinler tarafından kına gecelerinde tercih edilmektedir.

hint kınası ile el vicud gibi bir çok şekil desen ve renkte dövmeler yapılabilinir .

Hint kınası hem kına hem de kalıcı dövme yapmak için tercih edilen bir malzemedir.

dövme amaçlı kullananlar da vardır

benim bildiğim kadarıyla geçici dövmelerde yapılıyor

Genelde insanlar dövme alanında kullanıyorlar.