Hırsız iğne nedir? Hangi alanlarda kullanılır?

Hırsız iğne nedir? Hangi alanlarda kullanılır? Bilgi verir misiniz?

Yaygınlaşan Balıkçılık sporunda avın başarısında katkıda bulunması için uygulanan bir başka taktikde takımları hırsız iğneli olarak tasarlamaktır…Balık sporculuğunda kullanılır

Hırsız iğne balıkçılıkta kullanılan ilave bir av malzemesidir. Daha çok büyük balıkları yakalamak için kullanılan oltaya takılan ilave bir iğnedir. Av esnasında iğnenin ucuna yem takıldığı zaman bazı balık cinleri yeme arkadan yaklaşarak yemi buradan koparmaya çalışırlar. Bu önlemek için yem iğnenin ucuna takıldıktan sonra iğne ucuna yaklaşık bir santimlik iple bağlanmış bir iğne daha takılır. İpin ucu oltanın asıl iğnesine takıldıktan sonra açıkta kalan iğne yeme takılır. Kısacası yemde iki adet iğne bulunmuş olur. Özellikle büyük balık olan Lüfer, Sinarit, Levrek, Çupra, Palamut ve Mercan gibi balıkların avlanması sırasında bu yönteme başvurulur. Bu avlarda genellikle silikon yemler kullanılmaktadır.

Hırsız iğne balık avlarken kullanılır. Daha şehvetli, büyük, neredeyse kimsenin yakalayamayacağı düşüncesinde olduğunuz balıkları yakalamak için oltanın ucuna takılır.


Hırsız iğne balıkçılıkta kullanılır.
Asıl amacı ise iri balıkları yakalamaktır.
Özellikle Levrek, Sinarit, Lüfer, Çupra vb.balıkları yakalamak için kullanılır.