"Hırsızım" diyene kapılar açıldı!

Hırsızlık vakalarına yönelik duyarlılık bilinci oluşturmak maksadıyla evleri ziyaret eden polis memurları, apartman zillerine basıp, ‘Kim o?’ sorularına ‘hırsızım’ diye yanıt verdi ancak buna karşım kapılar açılmaya devam etti.

İnsanımız böyle ciddiye almıyor olayları ve sonunda zararlı çıkıyorlar.

böyle durumları daha çok ciddiye almamız lazım.Herkese kapıyı açarsak sıkıntı yaşayabiliriz.

Zili çalanın tek kelime etmesine gerek yok ki. İnsanımız merak edip yine açıyor o kapıyı.

evet bunu geçtiğimiz yıllarda da yapmışlardı ve insanların açtığı o zamanda gözlemlenmiştir demek ki insanlığın cahillik seviyesinde hiçbir değişiklik yok .

Bu kadar dolandırıcılıktan bu kadar hırsızlıktan sonra hala böyle davranan insanları görmek gerçekten üzücü.

Gerçekten şaşılası bir durum.Daha önce de polisler yapmıştı bunu ve insanlar kapıları açmıştı. Bazen bazı şeyleri hak ediyor bu insanlar.

İnsanlar olayları sosyal medya ve çevrelerinde yapılan(hepsi değil bazıları)saçma sakalara denk geldiklerine düşünüyorlar.

Yani özellikle yaşlıların güvenlikleri için daha dikkatli olması gerekiyor. İnsanlar yaşlıları daha kolay dolandırıyor.

Nail birşey bu anlamak mümkün değil kimi ben hırsız buyrun açıyorum kapıyı

Türk insanı olarak çok trol bir milletiz. Zaten zil çalınca -kim o ? +ben demeyi de hiç anlamadım. Ben demektense hırsız demek daha iyiymiş. :laughing:

Bu insanlar iyice bir tuhaflaştı ya çok komik inanılmaz bir olay Allah akıl fikir versin bu insanlara

Bızde çoçukken kapılar çalınca espiri olsun diye hırsız derdik.Sonun da güler geçerdik.Ama günümüzde gerçekten açan insanlar varmış.İnsan gündüz birde kapı çalarak gelen hırsız beklemez.

Sesli güldüğüm haberlerden biri oldu. Kafamda canlandırınca şakaysa komik değilse daha komik diyesim geliyor. Garip bir ülkeyiz ama hırsız bey dürüstmüş yani ne diyelim trajikomik bir olay daha ülkemin bir köşesinden.

En çok güldüğüm olaydı yaa. Polis kapıyı açar mısınız diyo. Kim diyo hırsız diyo açıyor.

Eşi dostu şaka yapıyor sanmıştır, yoksa kim açar ben hırsızım diyene kapıyı, bile bile soydurtmaz herhalde insanlar kendilerini.

Ben bu konunun çok büyütülecek bir konu olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta hiçbir hırsız ben hırsızım diye kapıyı çalmaz. Eminim ki kapıyı açanlarda zaten farklı birşey olduğunu biliyordu.

Yani hiçbir hırsız kapıyı çalıp veya zili çalıp ben Hırsızım diyemez. İnsan bunu bildiği için de kapıyı açmış Olabilir. çünkü Hırsızlar kendini açık edemezler.

Başka ülkede yaşayama. Resmen hırsızım diyene kapı açıyoruz. Biz halkımızdan ne bekliyoruz ki. Uzanlara bile % 8.8 oy veren bir milletiz en nihayetinde.

Çok enteresanmış. Trajikomik gibi geldi hatta. Espri desek değil, şaka desek değil. Tuhaf cidden.