Hızmanın zararları nelerdir?

Burnuna hızma; nerede , kimler tarafından takılır? Hızma taktırmak herhangi bir sağlık sorununa yol açar mı?

Kulak Çürümesine yol açabilir.

Çok fazla durursa çürüme küf enfeksiyon yapabilir

Enfeksiyon oluşturabilir ve kanamalar sonucu kan yoluyla bulaşan hastalıklara yakalana biliriz

Hızmanın bazı zararları bulunmaktadır bunlar

-Enfeksiyonlar.

-Kan yoluyla bulaşabilen hastalıklar.

-İltihaplanma.

HIZMA NEREYE TAKILIR?

 • Hızma burnu bir tarafına veya burnun iki deliğin ortasını deldirterek takılır.
  ">
  Hızma Takmanın Zararları Nelerdir?
 • Öncelikle eğer hızma burnunuzun herhangi bir yerine takmak istiyorsanız, burnunuzu deldirmek istediğiniz yerin hijyen konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Başkalarında kullandığı deldirtme aleti kullanmasına izin vermeyin.
 • Burun deldirdikten sonra. Deride alerjileri, kızarıklık, mantar, dökülmeler ve burunda şişkinlikler oluşabilir. uyuşma, veya ağrı acı gibi etkileri vardır. Ayrıca enfeksiyon kapma iltihaplanma olasılığı da çok yüksektir. Eğer hızma taktığı sırada hijyen konusunda dikkatli olmasa, daha çok hastalıklara ve çeşitli enfeksiyonlar ortaya çıkabilir, hatta kansere kadar yol açabilir.
 • ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1624127672-80171-images-7.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1624127672-80171-images-7.jpg)
 • fake hızma takılırsa iltihap yapma ve alerji yapma riski yüksektir orijinal taktığını sürece herhangi bir tehlikesi yoktur hızmanın.

  Hızmanın zararları nelerdir?

  ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1624139809-384269-indir-45.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1624139809-384269-indir-45.jpg)

 • Hızma takan kişi işi iyi bilmiyorsa veya steril bir ortam sağlanmadıysa iltihaplanmalara sebebiyet verebilir.
 • Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
 • Deride dökülme ve şişme görülebilir.
 • Enfeksiyonlara sebep olabilir.
 • Faydası nedir?

  Enfeksiyona sebep olabilir, buruna takılan hızmanın iyileşme süresi uzun olur, alerji , kızarıklık, deride dökülme gibi birçok reaksiyona sebep olabilir.

  Burun kanadı , dil ve göğüs ucu hızmanın zarar verebileceği bölgeler arasındadır . Hızma takmak için bölgelerini deldiren çoğu arkadaşım bundan pişman ve delik iz bıraktığı için hoş durmuyor . Bu yüzden böyle bir düşünceniz varsa hevesiniz geçene kadar mıknatıslı olanları tavsiye ederim ya da gerçek olmayan hızmaları .

  Enfeksiyon kapmanız en büyük olasılık. Ayrıca orada bir delik kalıyor ömür boyu geçmeyenler var. Yarası kuruduğu için. Bunun dışında sahte hızmalar takarak zarar da görebilirsiniz. Bir arkadaşımda polislik sınavına girmişti ve burnundaki delik yüzünden elenmişti kız. Çok sinir olmuştu taktırdığına. Bu tarz bir düşünceniz varsa taktırmayın. Sahte delik olmadan kullanılanlardan takıp hevesinizi alın bence. Hiç o deliği deldirip acıyı boşa çekmeyin.

  Steril ortamlarda yapılma ya burun kulak terme işlemleri neticesinde iltihaplanma ve alerjik reaksiyonlar göstermesi söz konusu olacaktır. Ayrıca daha sonrasında hızmadan vazgeçtiğinizde delik kapanmayarak orada bir delik halinde görüntü olacaktır.

  kanamalara ve iltihaplanmaya neddn olabilir

  Hızmalı bir kişinin en büyük korkusu grip olmaktır. Eğer bu kişi toplum içinde kişisel bakımını yapmaya çalışırsa kötü görüntüler ortaya çıkabilir. Ayrıca kişi hızmanın bakımını düzenli yapmazsa büyük bir iltihap oluşabilir.

  Genellikle dövme veya piercing salonlarında uzman kişiler tarafından takılır ama aynı zamanda sağlık çalışanları tarafından da yapılabilir. Hızma takmak bakımı düzenli yapıldığı sürece herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz, sadece demir değil de gümüş tercih edilmeli ve sık sık cilt ve takılan hızma temizlenmelidir. Uzun süre bakımı yapılmadan bekletilirse hızma da kararma ciltte kabuk ve tahriş olur.