Homosapiens nedir?

Homo sapiens nedir? Homosapiensler İlk olarak ne zaman ortaya çıkmıştır?

Günümüzden yaklaşık 100 bin yıl kadar önce yaşamış olan “atalarımız” olarak tanımlayabiliriz. Köklerine bakacak olur isek; homo: man, sapiens: philosopher, wise man anlamlarına gelmektedir. Anotomik olarak Afrika’da ortaya çıktığı düşünülmektedir ve evrimleşerek modern davranışlara kavuşmalarının yaklaşık 50 bin yıl sürdüğü düşünülmektedir. İnsanoğlunun o günlere dek bildikleri sınırlı olmasına rağmen büyük bir merak konusu olmuş ve araştırılmaya devam edilmiştir. Yaşam süreleri ortalama 79 yıldır.

Evrim teorisine gere maymun familyasının en üstün, en gelişmiş canlısı olarak insan kast edilerek söylenmektedir. Teori olarak çürümüş bir teori olmakla birlikte Allahı kabul etmemek adına maymunu kabul etmek üzerine kuruludur.

Çok eskiye dayanan bir teoridor insan vurgulanmıştır

İnsan taksonomik adıyla homo sapiens primatlar takımının büyük insansı maymunlar familyasinin homo cinsinde bulunan tek canlı türü. Anotomik olarak 200.000 yıl önce afrikada ortaya cikmis ve modern davranislarina 50.000 yil once kavusmustur .

İnsanın evrimsel gelişimi içerisinde günümüz insanı için kullanılan Latince isimdir. Taksonomide primatlar takımın içerisinde yer alan tür adlarından birisidir. İnsan türünün zirve noktasıdır. Herhalde geçmiş türlere göre en akıllı türde budur. Her birimiz bu türün bir mensubuyuz.