Hoşlandığı kişiye açılmakta sorun yaşayan insanlar neler yapmalıdır?

Hoşlandığı kişiye açılmakta sorun yaşayan biri sizce ne yapmalıdır? Yapması gerekenler nelerdir?

2 Beğeni

Öncelikle bazı testler yapmasi lazım. Durduk yere ben seni seviyorum demek biraz öküzlük. O yüzden kendini biraz cool ve ulaşılmaz hisset ona oda bunu fark eder ve sana gelmeye çalışır. Tıp burda çok önemli bir unsur eğer yakisikli isen haydahayda gelir.

1 Beğeni

Genelde birşeyleri bahane ederler birşeyleri örnek göstererek ilgilerini çekmeye çalışıyorlar

1 Beğeni

Hoşlandığı kişiye açılmaya çalışan bir kişi tüm cesaretini toplayıp karşısına geçip açık açık konuşmalıdır. Bu sosyal medyadan bile olmaz. Bizzat karşısına geçip konuşmalıdır. Öncesinde bir cafe ya da restoranda randevu verebilir mesela. Bence en uygunudur. Sessiz sakin bir mekan olması da önemli bir faktör.

2 Beğeni

ilk önce hoşlandığın kişiyi gerçekten tanıyor musun ? eğer hoşlandığı kişiye açılmak istersen çıkarsın karşısına yüz yüze direkt gözüne bakarak açılmalıdır, gözler kalbin aynasıdır.

1 Beğeni

Bir kişi karşı taraftan bir kişiye aşık ama utanıyor veya çekiniyorsa biraz kendisini toplayarak sevdiği kişinin karşısına çıkarak söylemelidir. Çünkü taraf insan yemediği için bir şey olmaz.

1 Beğeni

Seven insan eskiden olsa yani cep telefonu olmadan önce,bir aracı ile sevdiğine açılırdı. Ama şuan teknoloji çok gelişti. Yüzyüze açılamazsan bile mesaj yoluyla bütün söylemek istediklerini yazabilirsin.

1 Beğeni

Cesaretini toplayıp sevdiği kişiye karşısına geçip konuşmalı.

2 Beğeni

Hayatında belkide tek bir defa yaşayacağı bir duygudur, cesaretli olması gerek. Ayrıca insan en sonunda kaybedeceği insanı yolun başında, ona alışmadan kaybetmiş olur. Her şeyin başı cesaret, cesaretli olunduğuz zaman her şeyin üstesinden gelinir.

1 Beğeni

Psikolojik problemli kişilik denilen bir durumdur, bu durumda olan birisinin en yakın bir zamanda psikiyatriye gitmesi ve gerekli tedavileri alması gerekmektedir.

Açık konuşayım bir insandan hoşlanıyorsa öncelikle onu iyice incelemeli ve bu konuda elinden geldiği kadar objektif olmalıdır. Yani her hareketinden olumlu Mana çıkarmak haricinde hatta bu konuda üçüncü birinin bakış açısına bile başvurulabilir fakat karşı taraftan da olumlu bir hareket yoksa doğrudan sevgini açıklamak zaten çok da doğru bir hareket olmaz. Unutmayın reddedilmenin acısını beyin fiziksel algılar. Fakat kesin çizgilerle yeşil ışık yakmayan birinin hayatına sıradan sebeplerle girmeyi ve onu yakından tanımaya çalışmayı tercih ederdim bu hem de ilerleyen zamanda düşüncelerime net bir şekil vermeme yardimci olurdu. Zaten tanıdığım birine karşı meylim olursa öncede belirttiğim gibi karşılığını hissetmedigim taktirde açılmayi düşünmem bu bir hastalık değil duygular da insanlar gibi yorulur ve son bulur.

Onun dikkatini çekmek için sınırlarımı biraz aşardım. Onun araştırır hoşlandığım kişinin huyuna göre kendimi biraz şekillendirirdim😀

Bahane yaratabilirsin.Dikkat çekici şeyler de yapabilirsin.Biraz seni farketmesinde fayda var.

Bu insanların ilk önce yapmaları gereken tek şey özgüven eksikliğini doldurmaktır. Bu eksiklik giderilmeden her şekilde her an sorun yaşarlar.

Özgüvenli olduğu sürece bu tür konularda sorun yaşamayacaktır. Ki özgüveni eksik olan biri için bir ilişkiye girmek kötü hissetmesinden başka bir şey olmayacaktır. İlk adım özgüvenini toplayıp bir özgüven sahibi olmalı. Sonrası ise kalbinin sesini dinleyerek ilerleyen bir şey.

5 Beğeni

Hoşlandığınız kişiye açılmak istiyorsanız Öncelikle kendjnize güvenin. yakın davranın hareketlerinizle belli edin, yakın davranarak ilgi göstererek hoşlandığınızı belli edebilirsiniz. Eğer bu davranışlarınızdan bir şey anlamadıysa karşılıklı konuşarak anlatabilirsiniz.

6 Beğeni

Önceliklike ilk başta arkadaş olarak yaklaşıp hayatına yeni biri almak istiyor mu kimlerden hoşlanıyor gibi muhabbetler ederek biraz bilgi sahibi olunabilir. Daha sonra uygun bi vakitte uygun ortamda hislerini dökmeli ancak her sonuca kendini hazırlamalıdır.

5 Beğeni

Başka bir arkadaşına sorununu anlatım neler yapılabileceği konusunda beyin fırtınası gerçekleştirerek fikir alış verişinde bulunabilir.

2 Beğeni

En yakın bulduğu arkadaşıyla oturup konunun kritiği yapılmalı ve daha sonra eğer karşı tarafın bir konuştuğu hoşlandığı yoksa bundan emin olup bir mesaj atılabilir naber falan gibi. Yada son zamanlarda yapıldığı gibi storylerden muhabbet açılabilir. Ki bence en mantıklısı da bu. Eğer olacaksa zaten oradan muhabbet akar gider. Yok karşı tarafın gönlü yoksa zaten sonrası da gelmez.

3 Beğeni

Neden acilamadigini düşünmeli, özgüvenini yerine getirmeli, karşındaki kişiyi çok buyutmemeli, çünkü hiç beğenmez dediğin kişi seni begenebilir

4 Beğeni