Hristiyanların tanrı inanışı nasıldır?

Hristiyanlar hangi tanrıya inanır. inanış biçimleri (tek tanrı,çoklu tanrı vs.) nedir ?

Tek tanrılı bir dine sahiplerdir. İsa’nın ‘‘Tanrı’nın oğlu’’ olduğuna inanırlar. Bazı hristiyanlar ise teslis denilen İsa’nın hem tanrı, hem insan, hemde kutsal ruh olduğuna inanırlar. Kutsal kitapları Kitab-ı Mukaddes’tir. En yaygın dindir.

Hristiyanlar İsa’ya inanırlar . Allah’ın gönderdiği kitaplara inanmazlar okumazlar . Müslümanları yalancılıkla suçlarlar.

hristiyanlar hz. isanın tanrının oğlu olduğuna inanırlar


Hristiyanlar hangi tanrıya inanır

Hristiyanlık (nasraniler) Allah'ü Teala Hz. İsa a.s gönderdiği ilk zamanlarda inanan sayısı çok azdı. Yahudilere gönderilmiş bir peygamberdi bunu delili Kuran' Kerim'de Saf süresi 6. ayette _Hani Meryem oğlu İsa: "Ey İsrailoğulları! Ben, elinizdeki Tevrat'ı doğrulayan ve benden sonra gelecek olan, adı Ahmed* olan bir rasulü müjdeleyen Allah'ın rasulüyüm." demişti. Fakat onlara beyyineler* getirince, onlar: "Bu, apaçık bir büyüdür." dediler_ İlk inanan gerçek müslümanlar bir tek Allah'a inanıyorlardı. Daha sonradan gelen nesiller yahudilerin de çabalarıyla bu dini bozmak için Allah tarafından Hz. İsa'ya verilen mücizeleri _(ölüleri diriltmesi,çamurdan kuş yapıp ona üfleyince uçması, kör insanları görür yapması gibi)_ kullanarak İsa (as) Allah'ın yer yüzünü düzene sokmak için gönderdiği oğludur,yalanını uydurdular ve buna inandırmak için çok çabalar sarf ettiler. Başardılar da Baba (Allah) oğul (İsa) Kutsal Ruh (Haşa) inanışı yayıldı.

Hristiyanlar; Baba(Tanrı), Oğul(İsa), Kutsal Ruh(Melek) inancına sahiptirler. Hz İsa’nın Tanrının oğlu olduğuna inanırlar ve onu Mesih İsa olarak kabul ederler.

Hiristiyanlar hz. Isayı tanrının oglu zannedirler tanrıya baba hz isaya ogul diye bilirler ve tanrinin onlari unutup ve bırakip gittigini dusunurler hristiyanligin kitabi olan incil gecmiste değiştirildiği biliniyor