Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS'u tanıttı.

Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS’u tanıttı.Fakat anlaşma bozulana kadar Google şirketinin Android isimli işletim sistemini kullanacaklarını açıkladı.
Ne düşünüyorsunuz sizce Huawei kendi işletim sistemini mi yoksa Android işletim sistemini mi kullanmalı?

bu kullanıcılar için çok büyük gelişme. Hayırlı uğurlu olsun.

Huawei telefonlarında zaten iki tane işletim sistemi vardı. Son zamanlarda olan olaylarla birlikte kendi işletim sistemini geliştirmesine yardımcı oldu.

Gerçekten şu anda Huawei çok büyük bir gelişime imza atmış durumda çünkü işletim sistemi çıkarmak her baba yiğidin harcı değildir.Umarım gayet başarılı bir sistem olmuştur.

Huawei kullanıcısı olarak kendi işletim sistemini kullanmasını isterim. Gayet güzel iş çıkarıyorlar.

Huawei son yıllarda telefon teknolojisinde çığır açtı.Diğer markalarla olan rekabetçi yapısı ve ürünleriyle bence her zaman bir adım önde olacak.Ürünleri hem herkesçe ulaşılabilir fiyatlarda hem de diğerlerinin sunduğu özelliklerin hepsini sunuyor.

Android’in tekelini kırmak kolay değil. Akıllı telefonlar çıktığında Nokia’da kendi işletim sistemini kullanmıştı ama piyasada tutunamadı. İşletim sistemi yapmakla bitmiyor ki iş. Acaba Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamalar senin işletim sistemine uygun hale gelecek mi? O firmalar bunu yapacak mı? Eğer Facebook bu işletim sisteminde çalışacak uygulama vermezse HarmonyOS’lu telefonu kim kullanır ki?

Android uygulamalarla da sıkıntı çıkmayacağını destekleyeceğini söyledi.Zaten bir de eğer çok sıkıntılı bir an yaşanır ve Android tamamen olarak Huawei telefonlardan desteğini çekerse bu işletim sisteminin kullanılacağına dair açıklamalar yapıldı.Yani hâlâ Android ile devam edilecek bakalım görelim.

Huawei’nin önünü kesmeye çalışıyorlar.5G alt yapısına sahip en iyi unvan kendisindedir.Bu da ABD için zarar anlamına geliyor.Teşekkürler.

Huawei özellikle son iki yılda bayağı bir yükselişte ve cep telefonu teknolojisi olarak bayağı iyi gidiyor . Alıcılar fazla . İşletim sistemini de kendine ait bir şekilde yaparsa o zaman piyasadaki ünlü olan birçok markanın önüne geçmek ihtimali vardır.

Huawei yeni çıktığı ve çok talep gördüğü için Google hemen desteği kesip gelişmesini önlemek istedi. Fakat hiç kimseye bağlı kalmayıp Apple gibi büyümek istiyorlar. Bize de başarılar dilemek düşer.

kendinkini kullanmalı. Çünkü huwai kullanıcıaı olarak, huwai baya gelişti ve gelişecekte. Ancak Google bağlı kalmamalı, kendi üreticiai olmalıdır.

Her ne kadar kendi işletim sistemini yapsa da bir çok konuda eksiklik hissedilicek. Sonuç olarak internetteki verilerin çoğu Android tabanlı. Bunların yanında YouTube gibi en büyük video paylaşım platformu da onlara ait. Bunlardan eksik bir işletim sistemi ne kadar etkili olur, ne kadar ilerleme kaydedebilir tartışılır.
Tahmin etmiştim zaten kendilerine ait bir işletim sistemi yapacaklarına. İyi olmuş, güzel olmuş. Umarım ilerleme sağlar.
En azından Huawei kullanıcıları için bir handikapa dönüşmez umarım bu durum.

huaweı bu adimi atması gerkmekteydi. Yoksa abd tüm uygulamalar zaten ambargo koyup kapatmıştılar.

Çin ile ABD arasındaki rekabet ve zıtlaşma giderek artarken, teknolojik savaş da başlamış oldu. Huawei bu işletim sistemini tutturur, bu bir nevi ABD teknoloji şirketi iphone’un bitmesi anlamına gelecektir. Çünkü devasa bir yatırımla dünya piyasalarını ucuz ama kaliteli ürünü ile Çin sallayacaktır. Gerisini ABD ve Trump düşünsün.