Hutbe tartışması yüzünden imam cemaatini bıçakladı.

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde hutbe nedeniyle çıkan tartışma sırasında imam, vatandaşı bıçakla yaraladı. Yaralının durumu iyi olduğu bildirilirken imam jandarma tarafından gözaltına alındı.

Çok saçma ve kararsız kaldığım ir durum dinimiz bu olaylar yüzünden kötüleniyor imamlarımızın daha sakin ve dikkatli olmaları gerekli fikrimce.

cok saxma neden bıçaklıyosun. Cok kotu bir durum

Sakarya’da olmuşsa normaldir.

Tamam bıçaklamak kötü bir durum ve olmaması da gerekir asla. İmam neden bıçaklamış acaba ? Yargısız infaz yapmayalım lütfen. Kimin neden yaptığını bilmiyoruz .

Bıçaklamasını gerektirecek abartı bir durum göremiyorum ben. İmamın cemaate örnek teşkil edecek davranışlar sergilemesi gerekiyor.

İmamların, dinimizi yaşayarak halka örnek olma gibi misyonu vardır. Bu davranışı bir imama hiç yakıştıramadım.

Bu ne saçmalık ya, trajik bir haber gerçekten. İmamlar dahi mutsuz anlaşılan. Sen ki doğru yolu göstermek, halka kılavuzluk etmek için oradasın. Bir de imamda bıçak ne arıyor, o bıçağı olay anında nereden buluyor da kullanma ihtiyacı hissediyor. Geçen gün de bir haberde gördüm imam kadın soyunma kabininde video çekerken yakalanmış. Dünyanın iyice çivisi çıktı, kime güveneceğimize de şaşırdık. Hutbe tartışması yüzünden adam mı bıçaklanır Allah aşkına, kaldı ki hiçbir koşulda şiddet haklı olamaz zaten. Görevin yanlışı anlatarak doğruyu göstermektir cemaate. Ama bu konu epey yanlış anlaşılmış imam tarafından herhalde. Allah herkese doğru yolu göstersin, bu tür insanları ıslah etsin inşallah. Üzücü ve acı bir kayıp.

Kimleri imam yapıyorlar böyle. Belki kazara ve savunma amacıyla oldu. Nefsi müdafaa da olsa camilerdeki böyle olayları duymazdık hiç.

imam larda piskobata bağladıysa işimiz zor vallah allah yardımcımız olsun…

Töbe tövbe bu ülke yaşanmıyacak hâle geldi imamlara güveniyorduk onlarda bozdu

Bu ve bunun gibi mahlukatlar yüzünden İslamı yanlış telaffuz ettiriyorlar.

Trajikomik bir olay diyeceğim ama bir yandan da gülmeyelim ağlanacak halimize diye düşünüyorum. İmam rütbesi ile görevini ifa eden bir şahsın bu tarz eylemlerde bulunması da çok enteresan. Dinimizi bilen, öğreten bir insan sıfatında iken insan bıçaklamak ne demektir. Son zamanlarda farkındasınızdır kimse de sabır ve saygı kalmadı.

Cemaat imamı bıçakladı deseler anlarım da. Imam cemaati bıçakladı diyince orda bir durakladım. Ne günlere kaldık. Kızar, bağırır, çağırır anlarımda. Bıçaklamak nedir? Allah akıl fikir versin.

şaka gibi olaylar her gün imam bile yapıyorsa kim ne yapmasın. Değmeyen şeyler için kavga, insan canına kıyma çok yalnış gerçekten.

İmamın daha sakin olması beklenirdi imamın kendini kontrol altına alması lazımdı kesinlikle çok yanlış bir davranış olduğunu düşünüyorum

Vay Arkadaş Nerelere Gidiyoruz Ülkecek Daha Neler Duyacağız Bakalım

İmam demek insanlara liderlik ve önderlik eden, örnek insan demektir. Camilerde cemaatin önünde durup, insanlara ibadet yaptırmaktadırlar, Allah’ın emirlerini, yasaklarını bizlere anlatmaktadırlar ve İslam dinini insanlara sevdirmektedirler. Ancak görüyoruz ki, imamların bir çoğu çok da düzgün insan değiller. Nerede büyü var, fitne var, fuhuş var imamlar her yerden fışkırmaktadırlar. Zaten Allah ve İslam dini para karşılığında anlatılmaz. Zaten bu tür imamlar yüzünden fetö, menzil, adnan hoca, cübbeli ahmet gibi adamlar çıkıp insanları sömürmuyorlar mı ?

Memleketimizin durumu maalesef çok kötü.Artık insanlar en ufak bir nedenden bir bir birlerine zarar verebiliyorlar.Psikoloji bozuldu.

arkadaş nasıl ülke olduk böyle imam hutbede tartışırbirilerini bıçaklar fıkra gibi ülkeyiz valla