Hz. Muhammed (S.A.V.) Oturarak su içmenin neden önemli olduğunu söylemiştir.?

Oturarak su içmenin faydaları nelerdir.? Zararları nelerdir.?

Sağlık yönünden oturarak içmenin iyi olduğunu bildiği için oturarak içmeyi insanlara alıştırmaya çalışmış.Yani günümüzde de bilim insanlarının oturarak su vb. içeceklerin oturarak içilmesi gerektiğini peygamberimiz kendi zamanında anlamış ve bu alışkanlığı civarda ki insanlara da yansıtmaya çalışmıştır.Konuya bilmsel olarak yaklaşırsak ayakta su içen insanın midesinde su hızlı geçer ve asitlerle karışmadığı için içerisindr bulunan bakterilerin ölmemesine neden olur.

Sağlık açısından dolayı Hz. Muhammed s.a.v. böyle şekilde bize bilgi vermiştir.

Oturarak su içmek sünnet olmanın yanında mide için daha sağlıklıdır. Bu şekilde su midede birikir ve asitle karışarak mikroplar ölür.

Oturarak su içmek apandisit için sağlıklıdır. Apandisite yapılan basınç otturarak sıfıra iner hatta yemek yeme de ayakta sakıncalıdır.

İslamda hoş görülen ya da kötü görülen şeyleri incelediğiniz zaman sağlığınıza etkilerini görebilirsiniz. Sonuçta Peygamber efendimiz her hareketini Allah’ın rızasını göz önüne alarak yapıyordu. Muhakkak ki Allah kulları için iyi olan şeyleri önerir kötü olan şeyleri de yasaklar. Bunu da Peygamberi üzerinden yapar. Su içmek de bunlardan biridir. Ama zaman zaman da ayakta su içtiği görülmüştür Peygamber efendimizin.

Ayakta içilen suyun sağlığa faydası yok çünkü ondan birde sünnettir

Oturarak su içmek vücudumuz için daha sağlıklıdır. Ayrıca Peygamber efendimiz (s.a.v).'in sünnetidir

peygamber efendimiz’in kendi döneminde tavsiye ettiği bu tavsiye günümüzde de uzmanlar tarafından doğrulanıyor.

Çünki ayak üste su içerseniz su direk mideden bağırsaklara gidoyor buda ve gelecek zamanlarda sorun yaratıyor.