İ7 adlı işlemcinin özellikleri nelerdir?

İ7 adlı işlemcinin özellikleri nelerdir? İ7 işlemci hangi bilgisayarlarda mevcuttur?

İntel İ7 isimli işlemcinin nesilleri vardır. Son olarak 9.nesil çıkmıştır ve gayet güçlü bir işlemcidir. 8 çekirdekli bir işlemcidir ve Saat hızı 3.6 Ghz olup önbelleği ise 12 megabayttır. Genellikle pahalı 6000 ile 10000 liralık bilgisayarlarda kullanılır.

işlemcinin özellikleri ve kullanıldığı bilgisayarlarla neler yapılabileceğini aşağıda sıraladım
intel ıris plus grafik özelliğine sahiptir bununla güncel yüksek performanslı oyunları oynamak ayrı bir zevktir
4K video izleme ve kalitesini düşürmeden düzenleme yapma olanağı sunar
wifi 6 ile yüksek hızda bağlantı kurmanıza imkan verir
en iyi usb-c thunderbolt 3 teknolojisine sahiptir
gelecekte yayınlanacak yapay zeka uygulamalarını çalıştırmak mümkündür
güncel olarak 10 nesil işlemcileri piyasadadır
2 çekirdekten 8 çekirdeğe kadar çeşitleri mevcuttur ghz ve önbellek değerleri ürüne göre değişiklik gösterir
son çıkan 10 nesil 4 çekirdekli olarak üretilmiştir
ülkemizde 3 nesil i7 kullanılan bir bilgisayarın fiyatı 2500 liradır nesil değeri yükseldikçe bilgisayarın fiyatıda yükselir.

Son sistem teknolojinin kullanıldığı üstün ve çok hızlı işletim sistemidir. Tamamen profesyonel bir işletim sistemidir.

İ 7 işlemci çok iyi düzeyde olan bir işlemcidir. Bu işlemcide pubg, fortnite ve benzeri oyunları çok rahat kaldırır fakat i 9 işlemcisi çıktığı bir seviye düştü. Fakat i 7 işlemci oyun için ideal.

İntel İ7 işlemci diğer işlemcilere göre daha gelişmiş ve daha hızlı bir işlemcidir.

Ben laptopumda i3 islemci kullaniyom iki cekirdekli i7 son modrl bir islemcidir sekiz cekirdrklidir muhtrsem bir islemcidir

Intel firmasının geliştirmiş olduğu 8 cekirdekli işletim sistemidir.Daha iyisi yok.