İçimde dersten kalma korkusu var? Siz hiç yaşadınız mı? Nasıl baş edebilirim?

İçimde dersten kalma korkusu var sizce ne yapmalıyım?

Cok yasadim heleki edebiyattan nedense de hep kaldim.

Herkes yaşamıştır zaten artık ders notları hep e devletten çıkıyor bakıyoruz korkunun ecele faydası yok🙄

Çok fazla kasma kendini olursa olur olmazsa olmaz dünyanın sonu değil sonuçta.

Bu gayet doğal bir korkudur. Asıl korkmassan sorun var :slight_smile: yeterince derslerine çalışarak korkuyu azaltabilirsin ama şunu bil sınav ve ders korkusu çok minikte olsa tamamen geçmez .

Üniversite yıllarımdayken çok hissettiğim ama hiç kalmadığım durumdur.Her sorumluluk hisseden öğrencide olabilmektedir.Yeterli ve düzenli çalışmak ,verimli çalışmak geçmek için yeterli olacaktır.

sinavlarina daha cok calisirsan bu korkuyu yenersin eger sinavin gecmisse ,dersten kalmakta dunyanin sonu degil.

dersten kalmayı kimse istemez evet ama olunca da insan daha bir hırs yapmalıdır ki bir daha öyle birşeyin yaşanmasına fırsat verilmesin.

bir cok dersten kalma korkusu olurdu ama hangisindrn korkarsam ona biraz daha çalışırdım paniğe kapilinca aklindakileri unutuyorsun sakin kalmak gerek

bende de olurdu çoğu zaman ama sonradan bu korkuyu yendim ve derslerim iyi gitti şimdi yine sıkıntılı.

Dersten kalmamak için iyi çalışıp işini şansa bırakmaman gerekir.

o korkuyu çok iyi bilirim.Daha önce böyle bir durumla karşı karşıya kaldım ve sonunda dersten kaldım ve okulu uzattım.Allah korusun sıkıntılı bir durum

Maşallah çalışkan ve temkinli olduğum için şükür yasamadim ama sizde eğer caliskansaniz bos yere endişe ediyorsunuzdur demektir ve buda psikolojiktir bence karne günü yaklaşıyor ya ondandir

Şuan ayni korkuyu yaşıyorum üniversitedeyim finaller var biders var veremezsem yılım uzuycak korkuyorum

Ben 2 dönem boyunca 3 sayfa yazı yazılan dersten kalmıştım lisede son sene okula gitmediğim bi gün sınav olmuş ben yokum diye sene sonu yükseltme sınavına girmiştim

derste kalma falan yoktur bence zaten son hafta hocalar bizlere kıyamıyor en azından 50 ile geçiriyolar.

Üniversitede birkaç derste yaşamışlığım vardı ama hep geçeceğimi düşündüm ve en kötü bütlerde verdim dersleri.