İçişleri Bakanlığı Ceza Yağdırdı

yılbaşında başlayan 4 günlük sokağa çıkma yasağına uymayan, 51 bin 152 kişiye ceza kesildi.

İsterlerse herkese ceza yazabilirler. Değişen hiç bir şey olmayacak ve insanlar yasağa uymamaya devam edecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasına herkes uymak zorunda. Uymayanlara ceza yazılması çok normal.

Dışarı kendi istekleri doğrultusunda çıkan herkese bu ceza az bile. İyi olmuş .

Bir çok kişi kesilen bu cezaların iptal olacağını düşünüyor ve bu nedenden ötürü yasakları pek takmıyorlar eğer devlet kesilen bu cezaların ödenmesini isterse insanlar yasakları daha çok önemser ve pandemi daha erken bitebillir

Bu tür sokağa çıkma yasağına uymayanlar için kesilen cezaların ödenmesi için belirli bir süre verilip o süre içerisinde geri ödenmesi gerekir. Şu an ödenebiliyor mu bilmiyorum.

Yasakları umursamayan çok insan varmış. Para cezası ne kadar caydırıcı oluyor anlamıyorum. Niye bu kadar yasakları çiğniyorlar. Aslında bu yasaklardan elde edilen paralarla ihtiyaç sahiplerine yardım yapılabilir.

İstedikleri kadar ceza yağdırsalar da bizim milletimiz akıllanmıyor maalesef.Yasaklarda gördüm herkes dışarıda markete gidiyorum bahanesiyle sokakta zaten.Cezaları biraz daha arttırırmaları lazım.Çıkmaya korkmalılar.

Yasaklar bizim için varlar ama yine de o yasaklara uymuyoruz. Bu pandemiden sıkılan sadece bir avuç insan mı var. Bitsin pandemi sonra ne yapıyorlarsa yapsınlar.

Hay maşallah. Daha fazla olmasın o öyle. Göz yumulan veya bir şekilde yolunu bulan da olmasına rağmen yüksek bir rakam. Bu cezalar onlara az bile madem bir yarı rasyonel de olsa bir karar almış uyulmalı.

İyi olmuş biraz şu sağlık kurallarına uyun boşunma bu kurallar alınmıyor o cezalar da umarım insanlardan tahsil edilirken sorun olmaz ödemeside ayrı bir ekonomik külfet.

İyi olmuş haberlerde neler gördük ağzımız açık kaldık. Bizim insanımız para cezası ödemedikçe akıllanmaz.

Ceza kesilmesi iyi olmuş Demeyeceğim. Çünkü kısıtlamalar yeterli değil, yılbaşında kısıtlama geldi fakat birçok yer açıktı özel sektörde çalışan işçiler işe gidip çalışıyordu, kısıtlama tam anlamıyla gelmedi ki hal böyle olunca insanlar da kurallara uymuyor, zaten Normalde kurallara uymuyordular Bir de bu yarım yamalak kısıtlamalar da hiç uyumazlar.

Gerçekten iyi olmuş yasak olduğunu anlasınlar artık anlamıyorlar maalesef. Yeter cidden virüs bitmez böyle bunlar yüzünden…

Bu kadar insanın aklı nerde anlamıyorum .Yasaklar hepimiz için bunu anlayıp uysunlar artık.

Çok iyi olmuş. Bilmiyorlar mı sokağa çıkma yasağının olduğunu. Gerçi bunlar para cezasından da anlamazlar ya.

Oh olmuş. Hepsi hak etmiş bence. Yeni bir yıla geçince pandeminin bitmediğini anlamışlardır artık.

niye çıkyonuz ceza yagcanı bilmiyosunuz sanki

bence bakanlık gerçekten çok haklı bu pandemi döneminde dışarı çıkmak saçma

Hiç birine acımayacaksın.Ne kadar ceza kesseler bile insanlar yapacağından şaşmıyor.Herkes kısıtlamalarda fedakarlık yapıyorsa bu kişilerde yapacak.Asıl kısıtlamalardan sonra ceza kesilenlerin kesilen cezayı ödeyebileceklermi ona da bakmak gerekiyor.