İdam edilseydiniz hakimden son olarak ne istersiniz?

İdam mahkumlarının son dilekleri olur hakimlerden, siz olsaydınız nasıl bir dilek dilerdiniz ?

O durumda olmadan ne isteyecegimizi bilmek zor olur ve hatta bilemeyiz bile. O anki psikolojimize göre bu isteğimiz değişebilir. Ama ben o durumda olsaydım hakimden son isteğim yemek yemek olurdu. Sevdiğim tüm yemekleri yemek isterdim. Son olarak da ailemle vedalaşmak isterdim.

İdam mahkumu olsaydım beni serbest bırakmalarından başka bir şey istemezdim. Öleceğim zaten, son kez sevdiğim yemeği yesem ne olur, sevdiğim parçayı dinlesem ne olur? Bu zamana kadar hayatın tadını çıkaramadıysam 5 dakika içinde bir veda töreni yapmak istemezdim açıkçası. Ölümüm kesinse hemen yapılsın isterdim.

Önce hangi sebeple idam edildiğimi bilmek isterdim. Ama gerçekten zor bir durum. Kimse o an ne hissedeceğini neler diyeceğini bilemez. Yine de bir söz gerekirse hak etmişimdir derdim.

Borçlarımı ödeyin derdim.Bu kadar borcu görünce arkamdan hiç hayırlı şeyler söylemezler çünkü :slight_smile:

Önümüzdeki seksen yıl boyunca bütün dileklerimi kabul etmesini isterdim. Böylece 80 yıl daha yaşardım.

Bütün dünyayı gezmek isterim ondan sonra ölsem de olur.

İdam edilicek kadar ne suç işledik :slight_smile: istediğim yemeği yesem ne olacak. Ecel kapıda bekliyorken.

İdam edilseydim son kez sevdiğim kişileri görmek ve onları ne kadar çok sevdiğimi söylemek isterdim.

İdam edilip öldürülecem nasıl olsa son istediğimiz sefasını sürecek degilimki istesem ailemle vakit geçirmek isterdim yani .

Ailemi isterdim,son bir defa görüp,kısa vakit geçirmek isterdim.

muhtemelen abdest alıp bir bardak su içmek

Her normal insan gibi değer verdiğim insanları görmek isterdim hem ben niye idam ediliyorum bu arada .

İdam edilecek hata yapmam ki idam edileyim :grin: ama idam edilecek durumdaysam ve suçlu değilsem önce namazımı kılar duamı eder sonra ahirete sizi bekliyecem derdim herlade :grinning: suçsuz birini idam ediyorlar sonuçta :smiley:

Bu hayattaki son günüm son anımda en sevdiğim kişi ile karşılıklı sigara içmek isterdim sanırım

Evladımı ve eşimi son kez öpüp koklamayı onlara sıkı sıkı sarılıp ne kadar çok sevdiğimi söylemeyi isterdim.

Olacağından değil de sevdiklerime son bir kez sarılmak isterdim. Ağlayarak idama doğru yolculuğum başlardı.

Ölüp gidiyorum zaten son isteğim olsa ne olur olmasa ne olur beni acısız bir şekilde öldürmelerini isterim.