İdeal kadın nasıl olmalı?

Çekici ve aklı yerinde mi? Sadece güzel olsada yeter mi?

Türk erkeği için ideal kadın güzel olması, sarışın olması gibi niteliklerin yanında dindar ve aile bağları kuvvetli kadınlar ideal kadın olarak ta tercih ediyiyor.

aşırı derecede nazik naif düşünceli biraz güzel sesli ve anlayışlı daha ne olsun biraz da güzel olsun dört dörtlük

İdeal bir kadın ağır makyaj yapmaktan, aşırı parfüm ve çok çarpıcı ojeler kullanmaktan kaçınmalı. Böyle görünen kadınlar daha çok ilgi çekse de , masumiyetlerini kaybediyorlar.Bence doğal ve masum güzellikler bir adım öndedir.O yüzden aşırıya kaçmayın, kaçarsanız yüzünüzde badana yapılmış hissiyatı veriyorsunuz.

Bence ideal kadın kendi ayakları üstünde duran sade bir insandir yerine göre konuşan giyinen insanlardır. Ağır başlı olmasi onceliktir

Eşine uygun,hatta gerektiğinde ailesini o kalkındıracak,cesaretli,özgüveni olan korkak olmayan,sevmesini bilen,eringeç olmayan ,eşinin sözünüde tuttumu bitti.

Bence ideal kadın Müge Anlı hem zeki hem güzel hem okumuş hemde kimseye boyun egmiyor kadın resmen insan hayran kalıyor. :slight_smile: :slight_smile:

Bence ideal kadın kendine güvenen,sade ve şık olmayı bilen,anneliğin hakkını verip ailesini toparlayabilen,kadınlığınınn ve gücünün farkında olan kadındır.

ideal kadın her zaman kısının annesi olur… ötesi berisi yoktur.

ideal kadın diye bir şey yoktur ideal kadın aklı başında sevecen anlayışlı vesaire gibi kelimeler kullanarak kadını ideal kadın kalıbına sokmaya çalıştırmak çok saçma o kişiyi nin karşısındaki o kadını nasıl seviyorsa onun için ideal kadındır bence nacizane fikrim

Aklı temiz, vicdanlı ve sadakat sahibi bir bayan bulursam benim için biçilmiş kaftan durumu gerçekleşmiş olur…

İdeal kadın diye bir şey yoktur bence karşıdaki kişiyi bir kadını seviyorsa sevdiği için onun için ideal kadındır

Nezih olmalı, bakımlı ve temiz olmalı, güler yüzlü, sempatik olmalı, ince ses tonuyla konuşmalı ve gülümsemeli, sigara ve sakızdan uzak durmalı, hoş kokmalı, çok ağır makyaj yapmamalı, sade ve doğal olmalı, ince belli, zayıf olmalı, şefkatli olmalı, güzel yemek yapabilmeli, temizlik ve ev işlerinden anlamalı, her gün banyo yapmalı.

Bazı erkeklere göre sadece güzel olsun başka hiç bir şey olmasın .Ama durum bu kadar kolay değildir.Güzelliğin yanında ahlak ve huy güzelliği de olması lazım ki bütünleşmesi lazımdır.Aşkına sahip çıkan her kadın sevilmeyi hakediyordur. Aklı yerinde olan insanlar mantıksal düşünür ve kendini ezdirmez.Kadın dediğin şöyle böyle olmalı demeyeceğim ama kadın adamına göre kadındır.

Bana göre ideal kadın makyaj yapmaktan ve aşırı parfüm, çok çarpıcı ojeler kullanmaktan kaçınmalıdır. Böyle kadınlar daha çok ilgi çekmeyi başarsa bile, masumiyetlerini kayıp etmektedirler. Bence doğal ve masum güzellikler bir adım daha öndedir diye düşünüyorum. O yüzden aşırıya kaçmamak gerekir. Aşırıya kaçılınca zaten yüzde sanki boya badana yapılmış gibi duruyor. TV veya sosyal medya ortamına fazla bağımlı olmaması gerekiyor. Ve tabi ki de alışveriş, bu çok önemli bir konu alışverişten biraz uzak dursun 5-6 saat alışveriş merkezlerinin önünde beklemekten veya peşinden sürüklememeli. Formuna dikkat etmeli, yediği içtiğine. Böyle itici itici hareketler yapmaması gerekir. Bazen çocuk taklidi falan yapıyorlar gıcık kapıyorum. Kadın ayrıca kendi ayakları üzerinde durabilmelidir diye düşünüyorum. Telefonda fazla konuşmamalı cak cak yapmamalı, önce sen kapat gibi ithamlarda bulunmamasını temenni ederim. Kadınları baya çözmüşüm bana göre ideal bir kadın böyle olmalıdır. :slight_smile:

Ideal kadının hala yaratılmadığını insanlar tarafından da üretilmediğini düşünüyorum. Ideal kadın diye bir şey yoktur

Cinselliği saf dışı bırakmış bir kadın ideallerin her zaman dışındadır. İhtiyaçtır, olması gereken bir durumdur. Bunu es geçmek demek mutsuzluk demek.

Ideal bir kadın kibar nazik ve daha tatlı olmalıdır benim fikrimce.

Kadınlar karşı cinse güzel gözükmek için bu dünyaya gelmediler.Kadin nasıl olmalı diye farklı seçenekler sunamayız aslında bu tercih tamamiyle kadınların elinde.

bu soru erkeklere sorulmuş. Ben kadın olunca ne kadar yazarsam yazayım egolu denebilir. Kadın erkeğine bakmalıdır, yeri geldiğinde konuşmalı yeri geldi mi susmalıdır. İdeal erkek nasıl olur diye soru olsaydı güzel cevap verirdim :wink: