İdrar yaparken yanma neden olur?

İdrar yaparken yanma neden olur? Kısaca açıklayınız.


Idrar yaparken yanma oluyorsa bunun bir kaç sebebi var .Mesela belinizi üşütmüş olabilirsiniz,yumurtalıklarla iltihap oluşmuş olabilir.Ama büyük ihtimal üşütmekle gerçekleşiyor.Bir kaç gün sonra geçiyor.

İsrar yaparken yanmanın bir sürü nedeni olabilir . Bunlardan bazıları şunlardır.
:ballot_box_with_check:Böbrek taşları.
:ballot_box_with_check:Mesane enfeksiyonu.
:ballot_box_with_check:Genital bölgede iltihaplanma.
:ballot_box_with_check:Cinsel yolla bulaşan hastalıklar .
:ballot_box_with_check:Böbrek ile ilgili enfeksiyonlar.
:ballot_box_with_check:Mesane taşları.
:ballot_box_with_check:Prostat.
gibi nedenler sayabiliriz. İdrar yolarındaki yanmayı engellemek veya yanma hissini azaltmak için için bol bol su içmek , yanan bölgeye su torbası konulması, yoğurt tükenmesi önemlidir.

Genellikle yanmanin sebebi idrar yolu enfeksiyonu oluyor ve antibiyotik veriyor doktor.

idrar yolu enfeksiyonu gibi bazı rahatsizliklar sonucu yanma olabilir bunun yanı sıra aşırı asit tuketimide bunu tetikler ve yanmaya neden olabilir

Birçok hastalığın sebebi olabilir ama en çok idrar yıllarında iltihap varsa yanar

Taş ve Kum dökme problemleri idrar yanmasının sebepleri arasındadır.Bunların yanı sıra prostat gibi erkek hastalıkları da idrarda yanma oluşturur ve tıbbi müdahale gerektirir.Düşük olarak ise idrar yolu enfeksiyonu da buna neden olan sebepler arasındadır.

Bir çok hastalığın sonucu olabilir. Mesane de yada böbrek de taş varsa, idrar yollarında iltihap var ise sonuç olarak idrar yaparken yanma meydana gelebilir. Doğru tespit için bir doktora başvurmanızı öneririm.

Erkeklerde ayakta bevl etmenin sakıncalı olduğunu ve prostata yol açtığını biliyorum. Genellikle iltihaplanmadan dolayı yanma oluyor. Bunun içinde en kısa zamanda tedavi olmak gerekir.

İdrar yaparken yanmanın sebebleri
1)Böbrek enfeksiyonları
2)Üretrit (üretranın enfeksiyonu)
3)Mesane tahrişine yola açan bazı kanser ilaçları
bunlar nedeniyle yanma olabilir

İdrar yaparken yanma, idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklanıyor olabilir, böbrek rahatsızlığı ve nesena rhatsızlıklarından kaynaklanıyor olabilir. Yaygın ihtimal olarak idrar yolları enfeksiyonu denilebilir.

Bunun bir çok nedeni olabilir. Ama genelde üşütmeden kaynaklı olur. İdrar yollarında enfeksiyonda da kaynaklanır bir iki gün içerisinde geçmez ise en yakın doktora gitmek daha doğru olabilir. Belki başka nedenler çıkabilir altında.

Eğer taş dökme sorununu yaşıyorsa bir insan idrar dökerken de küçük taşlar sebebiyle yanma hissiyatı oluşabilir.

Şu an bende aynı sorunu yaşıyorum taş dediler iltihap dediler ilaç devam ediyor tekrar üroloji bölümüne görünecem.

kendimiz teşhiş koyamayız birden fazla nedeni var bu olay gecikmeden en yakın doktora başvurulmalıdır.

iltihap kapmış olabilir veya kaşındıysa ve kaşıdıysan da olabilir.

bunun bir çok sebebi olabilir erkekler için prostatit iltihap , affınıza sığınarak cinsel birliktelik sonrası , idrar yolu enfeksiyonu ,böbrek taşı sorunları gibi sorunlar bu durumun yaşanmasına sebeptir. İdrarda yaparken yapma zaten vücuttaki bişeylerin yolunda gitmediğinin ilk habercisidir zaten.

Vücut idrarı dışarı atarken yanma olursa bunun nedeni genellikle ‘‘İDRAR YOLU ENFEKSiYONU’’ 'dur.

çok kötü bir durum. İnşallah kötü birşey yoktur ama enfeksiyon olduğu kesin

İdrar asidik bir sıvıdır. Üre varsa , kum taş dökülüyorsa ya da iltihaplanma varsa yanma hissi olur. Lökosit ve eritrositlerin oranına bakılmalıdır. Böbrek tahlili yapılmalıdır. Böbreklerde kum ya da taş olabilir. Bolca su tüketilmeli, zıplamalı, koşu yapılmalıdır. Tabi bu arada doktora gidilip, tedavi olunmalıdır.