İki Kişiyi Öldüren Adam Beraat Etti

Olay ısparta merkezde gerçekleşti yıllardır kavgalı olduğu iki kişiyi öldüren Ali A. mahkemeye çıktı yeterli delil bulunamadığı için beraat etti. Mahkeme bitiminden sonra iki tarafın yakınları adliye bahçesinde birbirine girdi.

image">image

Bu nasıl bir adalet bu haberlerden güç alıyor suçlular işte başka bir şeyden değil

Bu nasıl bir adalet ! Adalet dedim ama adaletsizliğin önde gideni bu haber yazık günah ya insan hayatı bu kadar ucuz olmamalıdır. Ölüm cezasız kalmamalıdır.

adalet nerde cidden anlamıyorum.2 kişiyi öldürüp nasıl beraat eder bu adam.

Yeterli delil yok deniyor peki iki kişiyi öldürdüğüne dair bilgi nasıl edinilmiş bu haber mi yanlış anlatılan olay mı anlamadım ki.

ne yazikki ülkemizde adalet diye bişey yok

çok saçma değilmi haklısın 2 kişi öldürdü diyolar sonra kanıt yok diyolar

Böyle insanların beraat ederek tekrardan toplum içine serbest bırakılması gerçekten düşündürücü bir olaydır.

sonra ceza vermiyolar diye yaptıklarını tekrar ediyolar gerçekten yazık

ben anlamış değilim nasıl oluyorda bu insanları salıyorlar

İki kişiyi öldürdüğü kesin olsa beraat kararı verilmezdi elbette. Eğer gerçekten suçluysa bir an önce deliller bulunup hapse girer umarım.

Böyle bir adam nasıl berat etti aklım almıyor. Türkiye’de adalet sisteminin değişmesi lazım.

Hakimin hukuk okuduğuna emin miyiz ? Hayatını kaybeden canlara bunun açıklaması nasıl yapıldı. Adalet sistemimize bir kere daha hayran kaldım.

Vicdan desen yok adalet desen hiç yok. Ne günlere kaldık. Yazık çok yazık. Kurulan hayallere geride kalanlara yazık…

Haberde bir yanlışlık var gibi! İki kişiyi öldürdüğü düşünülen kişiymiş ki delil yetersizliğinden beraat etmiş! Beraat etse bile hala asıl şüpheli mi denmeliydi bilemedim. Beraat etmesine rağmen hala şüphe duyuluyorsa bu karara itiraz zaten yapılacaktır kanısındayım. Sanırım kayıp kişilerin cesedine rastlanamamış-bulunamamış, şüpheli de bundan dolayı beraat etmiş. Günümüzde ceset yoksa cinayette yoktur diye bir anlayış kalmadığı ve bu konuda emsal kararlar olduğu da göz önüne alınırsa…

Böyle insanlar rahat rahat elini kolunu sallayarak gezdiği sürece, cinayetler artmaya devam edecektir. Halbuki o adam bir müebbet yese, olabilecek cinayetlerin önüne de geçilebilir.

Şimdi bu adam gitse başka birini öldürse vebali kime? Nasıl bir ülkeyiz ki suçlu adamı beraat ettiriyorlar. Nefret ediyorum bu sistemden Nefret. Milletin katili aramızda geziyor.

Nasıl bir ülke olduk? nasıl bir adalet sistemimiz var ? artık ben anlamıyorum. Umarum yeni reformlar olur ve birçok alanda bu adalet kavramı doğru noktaya gelir

Bizim ülkemizde adalet sadece bir kadın ismi olarak mı kalacak. Bu suçlular ceza almadan nasıl beraat ederler akıl almaz bir olay.

Adalet er ya da geç yerini bulur. Ancak o vakit geldiğinde başka canlar da yanmaz.