İki yüzlü davranmak doğru bir davranış mıdır?

İki yüzlü davranmak sizce doğru bir davranışmı düşünceleriniz nedir ?

Adı üstünde ikiyüzlü olmak. Yani bir yüzün gerçek bir yüzün sahte olması. Asıl yüzünün hangisi olduğunu bilmemek . İnsanlara farklı farklı davranan , birinin yanında iyi davranıp diğerinin yanına gittiğinde arkasından konuşmak bunların hepsini kötü insanlar yapar. Kötü insanların yaptığı bu hareketler de hoş değil. Hoş olmayan hareketler de bize göre sevmemize engel olan hareketlerdir. Bir insanın iki yüzü olacağına hiç yüzü olamasın daha iyi. Öyle kişilerin yalanı, doğrusu bilinmez. O yüzden güvenilmez olurlar.

Cok kotu bır davranıstır nasılsanız oyle gorunmenız kendınızı oyle tanıtmanız gerekır baska turlu hareketler ve ıkı yuzluluk cok cırkın bır davranıstır karakterınızı dusurur.

Değildir. Çünkü insanlara kendini olduğundan başka biri göstermek için yaparsın. Bu yüzden olduğumuz gibi doğal davranmalıyız.

Hayatımda en nefret ettiğim insan tipi menfaat, mecburiyet ya da hile gibi sebeplerden yüzüme gülen arkamdan konuşan ya da kuyumu kazmak için yakın davranan sahte insan tipidir. Ama insanlarla adil yollardan baş etmenin pek de kolay olmadığını hepiniz taktir edersiniz. İki yüzlü olup yüzüme gülerken en yakın arkadaşlarımla bile dedikodumu yapacak kadar aciz insanlar oldu çevremde. O tarz insanlara baştan tavrımı ortaya koyuyorum fakat farkettim ki bu tarz insanların arasında dürüstlük çok tehlikeli ve adımın kötü lanse edilmesine sebep oluyor. O yüzden muhatap olmak zorunda kaldığım zorunlu durumlarda onları taklit ediyorum ve o tarz insanları artık önemsemiyorum. Kimsenin kişisel terapisti değiliz onların psikolojik sorunlarına da katlanmak zorunda değiliz öyle değil mi? O yüzden mecbur kalmadığım sürece uzak duruyorum.

Doğru değildir. Ben öyle insanlardan uzak durmaya çalışıyorum. Benim yüzüme gülüp arkamdan atıp tutan insanlarla işim olmaz. Öyle insanların kalplerinde iyilik olduğunu düşünmüyorum.

Doğru bir davranış değildir. Meşru olduğunu da söyleyemem. Boşu boşuna iki yüzlü davranmak bana yanlış geliyor. Hatta menfaat olduğunda bile. En basit tanımı yukarı dendiği gibi insanın yüzüne gülen ama arkasından iş çevirip kuyusunu kazan insanlar iki yüzlüdür. Çoklu kişilik bozukluğu gibi dengesiz sanki iki farklı ve zıt karakter haleti ruhiyedeki hal ve tavırları olur bu insanların. Bu tür insanlarda görülen bir diğer şey de herkes kötü bir sadece kendisi iyi izlenimi vermeye çalışır. Bencil, çıkarcı, yalancı, içten içe korkak, namert, yüreksiz ve kötü insanlardır çoğu zamanda. Bir başka modeli de aşırı korkak ve ezilmiş olanlarıdır. Böyle yapmalarındaki amaç ego kasmaktır bir anlamda. Toplumdaki mevcut statü ve kazanımların riske atmak istemezler.

hayır yalan söylemek neden doğru davranış olsun ki aksine o kadar kötü ki bence dünyadaki en kötü şeylerden bir kaçı içine girebilir

Hayır kesinlikle doğru bir şey değildir. İnsanın net olması gerekir özü neyse o olması gerekir. Bugün yüzüne gülüp yarın arkandan konuşuyorsa iki yüzlülüğü boşver de karaktersizlik oluyor.

Tabiki doğru bir davranış değildir insan neyse o olmalıdır oan farklı buna farklı davranmaması gerekiyor.

Doğru davranış değildir. Başka görünmemeliyiz.

Hayır değildir sosyal ortamlarda bir iyi bir kötü davranıp hem insanların aklını karıştırırsınız hemde insanlarda kötü bir izlem bırakırsınız iyi ve kötü olmak ayrı sinsi ve yalan dolanda bu işe girerse ölene kadar yalnız kalabilirsiniz insanların size güveni kalmaz bence insanların davranışlarına göre de çok şekillenmemek gerekir insanların ne diyeceği belli olmaz bir gün bunu der yeri gelir yapmasaydın olur ve insanlar çok kolay yanıltabilir o yüzden birden çok yüz kullanmak yerine özünüz sözünüz bir olsun her zaman dürüst olun zaten iki yüzlülük bir kişilik bozukluğudur psikolojik yardım almaları gerekir bilimsel açıdan şizofreni bile denebilir iki yüzlü insanları da uyarmak gerekmektedir ama yine de olunmamalıdır.

Doğru değil tabi kötü bir davranış oluşmadığı için iyi değil

Kesinlikle yanlış bir şey Allah sana bir yüz vermiş onu hakki ile kullanman lazım iki yüzlülük her zaman iyi olmaz tavsiye etmem.

Kabul edilebilir bir davranış biçimi değildir. İnsanlara karşı dürüst olmamız gerektiğine inanıyorum.

Her insana karşı doğal olmalı ve iki yüzlü olmamalıyız, kesinlikle doğru bir davranış değildir

Tabiki yanlış. Hayatta ne isen o olacaksın, açık olmalı, yüzüne konuşmalı, arkasından atıp tutmamalı, sana seni övüp arkandan başkasına kötülememeli. Böyle insanlar fesat insanlardır, mümkün olduğunca uzak durun.

İki yüzlü davranmak her şeyden önce etik bir davranış değildir. Ahlaksız insanların işidir bana göre bu. Ben gerçekten şaşırıyorum insanların bunu başarabildiklerine. Çünkü iki yüzlü davranmak aynı zamanda rol yapabilme yeteneğinin de müthiş gelişmiş olması demektir. (Tabii karşındaki aptal değilse) Bunu başarabilmekte ciddi yetenek ister. Yüzüme gülüp, “biz kişisel sebepleri görevin önüne geçirmiyoruz” diyen birinin aslında kendinin bunu yaptığına şahit olduğumdan beri iki yüzlülük kavramının bile ayağa düştüğünü fark ettim. Bu tip kişilere insan olduğu için değer verip konuştuğum için de pişmanım. İki yüzlü her zaman iki yüzlüdür. Bu kişilerin davranışları ölene kadar değişmez bence. Çünkü bunu hayatlarında meslek edinmişlerdir artık.

Tabiki yanlış bir davranıştır. Böyle insanlara ne güvenilir nede bu insanlar sevilir.

Kesinlikle yanlıştır toplum saygı ve sevgi kuralları bakımından kötü davranışlardan biridir.İnsan iki yüzlü değil olduğu gibi davranmalıdır.