İkinci dönem üniversite sınavları yüz yüze mi olacak?

Bildiğimiz gibi pandemi döneminde üniversite sınavları online oluyor 2. Dönem sınavlar yüzyüze mi olacak?

Aşı çalışmaları başarılı olursa bence açılabilir gibi. Ama YÖK Her şehire her şehirden öğrenci gidecek riskli demişti belirsizlik söz konusu beklemedeyiz.

Okullar açılırsa eğer yüz yüze olur. 15 tatilde yurt başvuruları vs açılırsa büyük ihtimal okullarda açılacaktır .

Sınavlar için o kadar öğrenciyi farklı şehirlere göndermek ne kadar doğru bilemedim.

Konu anlatımı online de olabilir ama sınavın online da yapılması sıkıntı bence. Herkes kopya çekiyor çalışmaktansa. İnsanların gerçek potansiyellerini olduğundan fazla gösteriyor.

Kesin açılır ya da kesin açılmaz diyemiyorum. İkisi de belirsizlik ama şehirlere ya da üniversitelere bırakılabilir gibi duruyor açılıp açılmamaları.

Aynı şekilde devam eder bence. Daha açılıp açılmayacağıyla ya da ne yapılacağıyla ilgili bir açıklama bile yok. Bunlar bile yokken sınavlar yüz yüze olmaz. Üstelik o kadar öğrenci sadece sınavlar için mi fakülteye gidecek. Herkes yaşadığı şehirde üniversiteye gidiyor sanki. Yine de ne yapacakları hiç belli olmuyor. Bir anda böyle bir karar da verebilirler.

Olmaz bence.
Üniversiteleri açarlarsa ortalık çok karışır.
İnsanlar okul yok diye kendi yaşadıkları şehirlere döndü.
Okul açılmaz diye öğrenci evlerinde kalanlar evlerini boşalttı.
Eğer okullar açılırsa şehirlerarası yolculuklar olacak.
Bu da pandemiyi kötü yönde etkiler.
Açılabilmesi için aşıları hızlandırmaları gerek .
Vakalar en aza inmeli.

Hiçbir fikrim yok. Vaka sayıları günden güne değişiklik arz edebiliyor. Bir anda yükselip düşebiliyor. Okulların durumunu da vaka sayılarına göre belirlediklerini düşünürsek bir sonraki dönem sınavlarının yüz yüze olup olmayacağını da söyleyemeyiz şimdiden.

Ben ikinci dönem sınavların yine online olucağını düşünüyorum. Birçok öğrenci yer değiştiricek bu da riski arttırıcaktır.

2. Donem üniversiteleri açamazlar çünkü insanlar farklı şehirlerden geliyorlar ve kalacak yerleri ayarlamaları felan çok zor