İkinci el araçlara ''ikinci dalga'' zammı! Fiyatlar sürekli artıyor.

İkinci el araçlarda corana virüs salgının ikinci dalgası ve kurlardaki artışla birlikte sürekli fiyatların artacağı söyleniyor. Vatandaş indirim beklerken tam tersine fiyatlarda ciddi artışlar kapıda.

İkinci el fiyatları sıfır fiyatlarını geçmişti. İkinci el fiyatlarını düşürmek yerine sıfır fiyatlarını yükseltmek güzel bir çözüm yolu olmuş. Kutluyorum. (Salgın yüzünden zaten her şey katlana katlana artmıştı.)

Zaten bazı araçların sıfırı daha ucuz. Herkes ikinci el peşinde. O yüzden de artıyor ücretler.

Gerçekten neye baksak her şeyde zam var, zam gelmiş diye bir haber görüyoruz sürekli. Zam gelmeyen bir şey yok.

2.el arabalar ciddi manada el yakıyor istenmeyecek araçlara değmeyecek fiyatlar biçiliyor bunun nedeni ise şu dünyada 0 araba üretimi durdu covid-19 dan dolayı bu da 2.el araç sahiplerine yaradı düşünün 94 model bir arabaya 30 bin 40 bin lira arasında para çekiyorlar buda hiç hoş değil en yakın zamanda bu konu hakkında bir düzenleme yapılabilmeli en önemli ihtiyaç bu bence

Neyse ki arabamızı sattık daha fazla kar yaptık araba almakta gözümüz yok artık hep evdeyiz.

Araba fiyatları arttı çünkü talep de arttı. Deprem salgın gibi olaylarda insanların arabası olması avantaj. Salgın durumunda bulaşma ihtimali yüksek olan yerlerden biri de toplu taşıma. Eğer arkadaşınıza bende covid olabilir test yaptırmak için hastaneye gitmek istiyorum ama bir sürü kişiye bulaştırmamak için toplu taşımaya binemiyorum beni hastaneye bırakır mısınız deseniz, herkes kendi canını düşüneceği için bırakmaz. Söylemeseniz otobüsteki insanlara bulaştırma ihtimaliniz çok yüksek. Ya da daha güvenli bir yere seyehat etmek isteseniz bile arabaya ihtiyacınız var. Sağlık her şeyden daha önemli. İnsanlar bunun bi kes daha farkına vardılar. O yüzden de fiyatı kaç olursa olsun araba almak zorunda hissediyorlar. Talebin fazla olması da fiyatları daha da yükseltiyor. Doların yükselişi de bir diğer neden elbette. Teknolojik ürünler yurtdışından geldiği için fiyatları dolar bazlı belirleniyor. Bu nedenle de dolarda yukarı yönlü bir hareket araba fiyatlarını da yukarı yönde seyretmesini sağlıyor.

Araba artık yaşadığımız dönemde lüks değil ihtiyaç oldu fakat bu ihtiyacını kimse karşılayamıyor ve üstüne üstlük biraz daha zam bekleniyor bence devletin bu duruma ve bazı sitelere el atması gerekiyor.

Lise dönemlerimde hayalini kurup hasta olduğum, kafamda senaryolar cekip gülümsediğim alttaki arabanın (peugeot 307cc) 2 yıl önce piyasasını sürekli kontrol ederdim.
(
O zamanlar 30-45.000 bandında olan arabanın şuan 70-80.000 tl civarında satılması gercekten kalbimi yaralıyor. Sonumuz hayrolsun ne diyeyim
20 - 25 yaşındaki araçların da 30-40.000 tl değerinde alıcı bulması da ayrı bir tragedya.

Türk Halkı çok değişik bir halk;
Bir olay olsa(Deprem,Sel vb)herkes kenetleniyor.
Fakat virüste bir olay hem de önemli bir olay çünkü salgın hastalık ve günden güne hepimizi yakalayacak duruma geliyor.
deprem zamanı izmir ve elazığda kira fiyatlarını fırsattan istifade arttıran bir kesim varken
ikinci dalgayı kullanıp araba fiyatlarını arttırmalı anormal mi? geldi.
Devletimiz Her türlü fırsatçılığa karşı gelmeli.Ve tedbirleri en sıkı şekilde takip etmeli.Zaten geçirdiğimiz şu zamanlar;Sağlık,Eğitim,Ekonomi gibi her alanda zor olan zamanlar.Devletimiz bize bir nebzede olsa ses olmak için daha sıkı denetimlese çok daha iyi olur.

bu gidişle yeni iş bulmuş insanın sıfırdan bir araba alması çok zorlaştı her insanın içinde modelli araba tutkusu vardır ve insanları iyice bunaltıcı hale getirdi.