İkinci şans nedir?

İkinci şans nedir ? Herkes ikinci bir şansı hak eder mi ?

ikinci şans insanların birbirine yaptığı hatalardan sonra onu halla seviyosa verdiğin şanstır. Taraflar birbirini üzüp ,kırması sonucundan birinci şansını kaybeder . Ikinic şansı veren taraf hep uzulen taraf olur ne yazıkki.

ilk hatadan sonra verilen şans ikinci şanstır. Hickimse ilk hatasını duzeltmez. Herkes 2 ci şansı arar. Yine hata yapar yine şans ister

2.Şans insanın değer verdiği kişilere verdiği şanstır,her ne yaparsa yapsin o kisiye yinede değer veriyor ise 2.şans da verir.Ayni zamanda 2.sans bir güven testidir.Ayni yanlışı yapan kişide ne güven kalır ne de verdiği değer…

İkinci şans arkadaşlıkta,evlilikte,nişanlılık döneminde öğretmenin bile dersini vermeyen öğrenciye ikinci bir şans vermesine denilir.araları bozulan kişilerin tekrar düzeltmelerini istemeleri.

@Alshain hocam benim hesabım mı bozuldu ya sorusoramıyorum göndere basıyorum göndermiyor.

3 cevap vermeniz gerekiyor hocam.

Kendisine verilen ilk şansı değerlendiremeyenler için verilen diğer şanstır. İkinci bir şansı insanlar hak eder mi peki ? Bence ederler.

İlk defa hata yapıp da hatanın iyi niyetli olduğuna kanaat getirdiğimiz zaman karşımızdakinin durumunda her hangi bir değişikliliğe gitmemektir.

Bence hakeder ikinci şans verilmeli her kula diye düşünüyorum

İkinci şans; yapılan hatadan dolayı karşıdaki kişiden af dilemek ve tekrarlanmayacağını belirtmektir fakat ben bu düşüncenin doğruluğuna inanmıyor ikinci şansı kişi sadece kendi kişiliğine verebilir diye düşünüyorum.

Yapılan hatalara karşı 2. Şanslar verilir. Ancak öyle durumlar vardır ki değil 2. Şans 1 şans bile verilmez. Yaptığın duruma göre değişir yani.ufak hatalarda hemen arkadaşlığı veya dostluğu bitirmeye gerek Yok. 2. Şans verilebilir.

İkinci şans insanların hayatlarında yaptıkları büyük bir hatadır. Sevdiğin birine bir şans verdiğinde o kişinin o şansı kaybememesi lazım.

İkinci şans hatalarınızı telafi etmeniz için verilir çoğu kez ama hayat herkese ikinci bir şans sunmuyor. Dolayısıyla ikinci şans verilirse iyi değerlendirin ve ilk hatanızdan dersler çıkarın kendinize.