İleri tarihli EFT nedir? Nasıl yapılır?

İleri tarihli EFT’nin özellikleri nelerdir? Hangi durumlarda kullanılır?

Halk Bankası EFT saatleri. Eft işlemi, bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferi anlamına gelir. … Halk Bankası 2018 yılı EFT işlemi ile transfer edilen miktar, hedef bankaya ulaşmadan önce ilgili bankanın bir çalışanı tarafından denetlenir, herhangi bir usulsüzlük ya da bir terslik hissedilmez ise onaylanır.

Ileri tarihli eft, bir banka hesabından farklı banka hesabına kişinin belirli tarih ve saatte aktarılmasıdır. Eft, mesai saatlerinden oluşur her saat gönderim yapılamaz.

İleri tarihli EFT; başka bir bankaya para gönderimi yapıldığı zamanda karşı hesaba geçmeyen, göndericinin istediği tarih ve saatte hesaba geçen bir EFT işlemidir.

Eft saatinin geçtiği durumlarda ya da ödeme yapacağımız tarihte telefon ya da bankaya erişimimizin olmayacağı kesin olduğu durumlarda belirlediğimiz tarihte ödemenin karşı tarafa yollanmasını sağlayan bir sistemdir. Ancak belirlenen tarihte hesapta o kadar para olması lazım ki talimat gerçekleşsin. Eğer o kadar para yoksa talimat gerçekleşmez ve ödeme yapılmaz.

internet bankacılığından eft kısmına girilerek göndereceğiniz kişinin bilgileri girilir. gödereceğiniz tarih seçilir. iş günü olmasına dikkat edilir ve saat 4 ten önce işlem yapılmalıdır.

Başka bir bankada olan hesaba para transferi yapılmak istendiğinde bunun için eft işleminin yapılması gerekmektedir. Eft ise mesai saatleri içinde gerçekleşen bir işlemdir. Bunun yanında mesai saati bittikten sonra ya da hafta sonları, resmi tatillerde eft yapılmak istendiğinde bunun için ileri tarihli eft işleminin yapılması gerekmektedir.

Bir bankadan bir başka bankaya EFT yapılacağı zaman bankadan veya mobil bankacılıktan gönderilecek tarih saat belirlenir ve o tarihe göre işlem yapılır. Geçenlerde bir bankadaki hesabımdan başka bankadaki hesabıma para göndereceğimde denk gelmiştim.

Öncelikle mobil uygulamaları kullanıyorsanız bankanızın mobil bankacılık uygulamasını indirerek ödeme talimatı oluşturabilirsiniz.