İleriye dönük düşünce nedir ? Hayatımızı olumlu yönetmek için ileriye dönük düşünce nasıl olmalıdır?

İleriye dönük düşünce nedir ? Hayatımızı olumlu yönetmek için ileriye dönük düşünce nasıl olmalıdır?

İleriyi gören ,amaçlayan,hedefleyen ,planlayan ,avantaj ve dezavantajları öngören ,kararlı insanlar olmanın her zaman hayatımızda önemli bir yeri olacaktır. Atacağımız adımları daha dikkatli ve kararlı atar ,geleceğe daha umutlu bakmamızı sağlayacaktır.Bunun devamında da daha başarılı bir hayat sürme şansımız olur.

İleriye dönük düşünce, geriye saplanmadan ilerde olacak güzel şeyler için hayal kurmak, ümit beslemek ve çaba harcamaktır.

İleriye dönük düşünce bir sıkıntı yaratmadan güzel sonuçlara ulaşması lazım.

Her düşüşümüzde sağ elimizle sol elimizi kaldırıp ardımıza bakmadan yola devam etmektir. İleri de güzel şeylerin olacağını umut etmektir.

her insan gelecek için planlar yapar bu planlar kimi zaman gerçekleşir kimi zaman gerçekleşmez

Öncelikle ileriye dönük yapılacak en güzel yatırım bence kariyerleri ilgili yapılan düşüncelerdir. İşini sağlama almak olduğumuz zaman açısından en önemli bir hale gelmiştir. Bu zamanda özellikle de bizim olduğumuz ülkede ekonomik kriz , işsizlik olanaklarının yokluğu, işsizlik gibi birçok sorun varken geleceğe yapılan en güzel yatırım sağlam ve kaliteli bir kariyerin olması. Daha sonra yapılması gerekenler sırasıyla gelir.

İleriye dönük bir hayat planın yani hedeflerin olması gerekir daha sonra o hedefleri gerçekleştirmek için çabalaman lazım hedeflerin gerçekleştikten para kazanacaksın para da sana isteklerini verecek

Bireylerin ileriye dönük yapmış oldukları düşüncelere genellikle hayatının İlerideki aşamalarını nasıl yönlendirecek leri nasıl bir iş kuracaklara veya nasıl eğitim seviyelerinin ulaşacakları gibi değişik türden kendi yaşam kalitesini belirleyen konular kafalarının içerisinde yerleşmektedir. Fakat burada yapılması gereken asıl sağlıklı şey yapacağımız şeyleri düşünürsen kendi yeterliliklerimizi hesaplayıp ona göre bir yol belirlemek olacaktır. Zira bir bireyin yeterliliklerini belirlemesini durumunda yapmış olduğu problemleri sonucunda krizler yaşaması olasıdır bunun neticesinde hayatımızı olumlu yönde yönetmek amacıyla yapılabilecek temel etmenler arasında genellikle kendi cebimizde bulunan ekonomik varlıklarımız çerçevesinde hareket etmeli veya ekonomik varlığımızı güçlendirecek çalışmalar yapmalıyız.

geleceğimizi planlı olarak sürdürmek ve bunun için hazırlıklı her adımı atarken tedbirli olmaktır.

Genelde iki söz için denir bu cümle bir evlenmek için birde iş yaşamında hayatında insanın yapmak istedikleri için söylenen sözler vardır, bir insan ilerisindeki hayatında birşeyler planlamak ister bunun için kafasında ileride ne yapsam acaba der öğrenciyse hangi bölümü kazanıp ileride o mesleği yapayım der, bekar biri evlenmenin ve ileri yapacağı çocukların hesabını yapmaktadır, iş hayatında bir işyeri olan kisi nasıl işimi büyütsem müşterilerime çoğartsam düşüncesi içindedir, kısacası hayatın her anlamında ileriye dönük birşeyler düşüncemiz dedir hep.