İlişki testi nedir? İlişki testi nasıl yapılır?

İlişki testi nedir? Nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?


benim bildiğim kadarı ile ilişki testi insanların karşılıklı olarak birbirlerine hakkında birbirlerine sordukları sorulardır birbirlerine ne kadar tanıyıp tanımadıklarını test ederler .

kız ve erkeğe birbirlerini ne kadar tanıdıklarını test etmek için sorular sorarlar. mesela en sevilen renkler, ilk buluşmadaki kıyafetler, tarihler felan ve en sonunda bir kişi kazanır ve kazanan kişi ilişkiye daha çok önem veriyor diye sayılıyor. faydası şu: mesela erkek diyelim ki soruların büyük kısmını bildi ve o erkek gerçekten ilişkiyle ve kıza değer veriyor her detayları aklında tutuyor. bir nevi sevgisini de test etmiş oluyorsunuz. herkesin yapması gerekir ya:slight_smile:

kız ve erkeğin birbirlerine ne kadar tanıdıklarının test etmesine ilişki test denir ilişki testinde sorular sorularak cevaplamaya çalışılır eğer bilemezse bu ilişki testinde demek düşük sonuç alabilir iyi yanına ise bilmediğimiz şeyleri öğrenmemizi sağlar ve o kişi daha iyi tanımamıza neden olur.

İlişki testi partnerinizi ne kadar tanıdığınızı belirler. Partnerinizle karşılıklı birbirinize sorular sorarsınız en çok bilen ilişkiye daha önem verendir .

Bunun bilimsel bir açıklaması olduğuna inanmadığım için bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Karşılıklı soru sorulmasıyla yapılır

Bence böyle testlerin yüzde yüz güvenilirliği yoktur bu nedenle çok inanılmamalı ve ona göre hareket edilmemeli.

Birbirleri arasındaki uyumu anlamak için yapılan testlerdir bunlar. Teste gerek yok anlamak için bence.

İlişki testi aralarında ilişki bulunan iki kişi için sosyal medyada veya bazı platformlarda yapılan ve bu sayede ilişki yaşayan kişilerin ilişkilerinin gidişatı için ön bilgiye sahip olmak amacıyla yapılır. Olumlu ve olumsuz yönlerinizi görerek ilişkinizi kurtarmanın bir yoludur.

Çiftlerin karşılıklı uyumlarını ve birbirlerini ne kadar tanıyıp tanımadığını görmek için yapılan testlerdir.

Bu yalan makineyşe daha kolay test edilir eğer doğru bir ilişki varsa ki ilişki testi geçer ama yapması gereken budur kişilik testi daha makul