İlişkide eşinin yalan söylediğini yakaladıktan sonra o ilişkide ki güven tekrar eskisi gibi olur mu nasıl olur?

İlişkide eşinin yalan söylediğini yakaladıktan sonra o ilişkide ki güven tekrar eskisi gibi olur mu nasıl olur?

Aslında tarifi zor bir durum olup bir kez güven bunalımı baş gösterdimi bu durum sıkıntıya sokar. İlişkilere gerekli önemi düzeni göstermek gerekir. Yalanla dolanla yürümez.

Evlilik cok bağlayıcı bir olay. Yalan da söylese, aldatsa da, dövse de bir çırpıda kestirip atamıyorsunuz. Kişiler kendini duzeltince de çoğu kesim tarafından hicbir şey olmamış gibi davraniliyor.

Güven bir defa kaybolunca, tekrar kazanmak çok zor. Karşı tarafta hep bir tekrarı olacak mı şüphesi olur. Bu da ilişkiyi de, kişileri de yıpratır.

Ufacık yalanların telafisi olur. Ama büyük yalanların çok zor. Gerçekten güven sarsılır. Bakış açısı değişir. Acaba yine yapar mi? tarzinda dusunceler meydana gelir. Kolay bir durum değil tabiki. O kadar güvendiğin insan seni tek hamlede siliyor söylediği yalanla. Sonra da af diliyor.O durumda affetmek kolay mı? Bilmiyorum zor mesele Allah kimsenin başına vermesin.

Olmaz insan kader arkadaşın ayalan söylememesi gerekir empati kurarak karşısındakine olan biteni anlatması gerekir şüphe ilişkiyi öldüren en büyük silhatır.

Bir ilişkide eşinin yalan söylediğini biri yakalarsa o ilişkideki güven eskisi kadar olmayabilir. Bu durum yalana göre değişkenlik gösterebilir birde kişinin bu konudaki tavrına göre. Bazıları oldukça hassas bu konuda ve en ufak yalanda bir daha eşine kesinlikle eskisi gibi güvenemeyecektir. Tabii bu aradaki güvensizlik ilişkinin gidişatını olumsuz etkileyecektir. Bu durum ilişkiyi bitme noktasına getirebilir. Birde yalan sürekli tekrar ediyorsa o zaman artık hiç güven kalmaz. Eşler ilişkilerinde birbirine karşı dürüst olmalı, yalan söylememelidir. Güven ilişkinin temel taşlarından biri gerçekten. Güvenemediği bir insanla biri niye birlikte olsun ki. En ufak şeyden şüphe duymaya başlar eşinden insan.

İlişki nasıl bir ilişki olursa olsun içinde yalan olunca kendini yitiriyor.

Bir daha eskisi gibi olmaz ilişkinin temeli dürüstlük üzerine kurulmadığı zaman çatlaklar gittikçe büyür ve ilişki sonlanır güven ruh gibidir terkettiği bedene tekrar geri dönemez sevdiklerimizi kaybetmemek için yalandan uzak durmalıyız.

Ben eşimin bir çok yalanını yakaladım ve bunları yüzüne vurduğumda başkalarına söylerim ama sana söylemem diye cevap aldım. Ancak artık kendisine eskisi kadar güvenmiyorum çünkü başkalarına söyleyen bana da söylüyordur, yalan yalandır, bir kere söylenince gerisi gelir. Başka bir deyişle yalan yalanı doğurur.

tabiki olmaz. Kırılan kalpte mutlaka iz kalır

Bir kere bile söylenen yalan meydana çıkınca hep şüphe olur artık. Eskisi gibi asla olmaz. Zaten olmamalı da yani. Niye yalan? Doğruyu zaten ölünce göreceğiz eninde sonunda… Söyle doğruyu bırak kıyamet kopsun. Doğrucu ol daha iyi ya.

İlişkiler zaten başlı başına Güven temellidir güven sarsıldığı zaman artık onun üzerine devam etmek olmaz güvenin sarsılması demek insanların birbirlerine karşı soğuması birbirlerinden uzaklaşması anlamına gelmektedir. Fakat bir birey kendisinden yani karşıdakine Eğer gerçekten seviyorsa ve onun sevdiği için onu affedebilir onu bağışlayabilir. Bu durumun içerisine girebilmesi onun büyük bir erdemlere sahip olduğunu göstermektedir. Sonuç olarak düşünecek olursak insanların hiçbiri kesinlikle hiçbir zaman ben hatasız Ben hiçbir zaman hata yapmadım diyemez Bu yüzden bütün insanların hata yapabileceğini değerlendirecek olursak bazen bunların affedilmesi ve bireyin uyarılması gerektiği durumlar ortaya çıkabilir Bu yüzden kişinin kendi tercihine kaldığı için bunu bireysel olarak düşünmek gerekmektedir Bazılarına göre kesinlikle sona erecek bir durumdur Bazılarına göre ise affedilip uyarılması gereken bir durumdur.

Evlilikte karşı tarafın yalan söylediğini anladığın an güven kırılır ve affedilip barışılsa bile başka zaman kavga çıktığında ise o yalan söylediğini karşı tarafın yüzüne vurulur ve bu yüzden de kavga daha da alevlenir

Çok zor bir durum güven kayboldu mu bir daha telafisi çok zordur. Bu yüzden bu konu enine boyuna düşünülmesi gereken bir olaydır.

maalesef o ilişki eskisi gibi güven üzerine sürmüyor. Karşıdaki kişiyi dedektif gibi izlersiniz, acaba doğru mu söylüyor diye peşine düşersiniz ve maalesef genellikle bu tarz ilişkiler ayrılıkla sonuçlanıyor.

Asla eskisi gibi olamaz dediği her şeye tereddütle yaklaşmaya başlanır.

Bu biraz karmaşık bir durum. Eğer karşınızdaki kişi size tekrar yapmayacağına dair bir güven veriyorsa bu ilişki tekrar düzeltilebilir. Elbet yalanın, aldatmanın dozuna göre de şekillenebilen hassas bir konudur. Hefkesikinci şansı hak eder üçüncü şanssa aptallıktır.

Olmaz. Bir giden geri gelmez, bir de kaybolan güven!

Tabii ki hayır hep acaba mı? Sorusu olur kim olursa olsun yalan iyi birşey değil hele de yakalamak daha kötü. Ama bir gerçek varki eşin söylediği yalan çoğu kez görmezden gelinir çünkü arkadaş akraba vs.gibi olunmuyor hemen gözden çıkarılamıyor.