İlişkide ideal yaş farkı kaç olmalıdır?

İlişkide ideal yaş farkı kaç olmalıdır?

Yaş farkının fazla olması evlilikte sorunlara yol açar mı?

Bilgi veriniz…

Uzmanlar 5-10 yaş arası olabileceğini söylüyor. Öncelikle erkeğin mutlaka kadından büyük olması gerekir. Çünkü erkekler kadınlara göre geç olgunlaşıyorlar. Bencede yaş farkının 10 yaşa kadar yolu var ama eğer erkek yaşını göstermiyorsa 10 yaş fark olabilir. Ama yaşını gösteriyorsa ve olduğundan daha büyük duruyorsa 10 yaş fazla gözükür. En önemli olan tabiki çiftlerin anlaşması ve kafa yapılarının uymasıdır. Evlilikte bireylerin sorun yaşaması yaş farkıyla alakalı olabilir. Bireyin olgunlaşıp, olgunlaşmamasına bağlı bir durumdur.

Tabikide arada büyük bir yaş farkı olması ilişkide sorunlara yol açabilir. Arada büyük bir yaş farkı var ise evlilik tavsiye evlilik tavsiye edilmemektedir. Bir karı koca arasında yaş farkının en fazla 4-5 olması gerekmektedir. Ama en iyisi de hiç olmaması veya 1-2 yaş farkıdır. Böyle olduğu zaman pek fazla sıkıntı yaşanmaz ama 4-5 yaşdan fazla bir yaş farkı olması gerçekten kötü olur bu durum sürekli sen benden bu kadsr büyüksün ben senden bu kadar büyüğüm muhabbetleri falan olabilir. E tabiki o kadar büyük yaş farkı ile büyük olan daha erken yaşlanır ve ilişkide bir soğukluk yaşanabilir. Günümüzde eskisi kadar fazla yaş farkı büyük olan evliliklar kalmamıştır. Artık her insan kendine daha uygun bir eşi bulabilmektedir.

İlişkilerde yaş farkı maksimum 5 olmalı. Eski zamanlarda yaşanan ciddi yaş farkı olan evlilikler günümüzde de halan devam edebilmekte. Eşler arası yaş farkı sağlikli bir evlilik sağlamaz. Eşler olgunluk seviyesi olarak bir birine deng olmalı . Eşlerden biri yaş olarak kücük olursa kendi yaşı doğrultusunda harket eder giyim olsun eğlence olsun ve karşı taraf buna uyum sağlayamaz ise evlilik sarsıntıta girer. Her insan kendi olgunluk seviyesinde evlilik yapmalı benim görüşüm bu yönde

ilişkilerde ki yaş farkı maksimum 5 olmalıdır. Erkekler kadınlardan daha geç ergenliğe girip daha geç olgunlaştıkları için erkek kadından büyük olmalı. Tabi bu sevgi kavramının da etkisiyle değişkenlik gösterebilir . Erkeğin büyük olması, iş sahibi olması, kadının ona güvenmesini ve zaten kurmuş olduğu hayat düzenine alışmasını sağlar .

İlişkilerde en fazla yaş sınırı 10 olması gerekiyor. Çünkü yaş farkı fazla olduğu zaman anlaşmazlıklar olabilir.

Bence en fazla 5 yaş olmalı çünkü psikolojik olarak aynı duygularda olurlar aynı yaştaki erkek ve kadın aynı psikolojide olmuyor ama istisnalar olabilir birbirinizi sevdiyseniz yaşın farkı 1 de olabilir 10 da.

Bana göre normal bir ilişkide ideal yaş farkı en fazla yedi veya sekiz olmalıdır.

bence ilişkilerde ideal yaş 6 olmalı ne fazla küçük ne fazla büyük tam ideal yaş ve ikiside birbirini anlamalı

Bence ideal ilişkide yaş farkının bir önemi olmadığını söyleyerek konuya benim hanımımın benden 1 yaş büyük olduğunu 4 yıldır evli bir çocuğumuz olduğunu söyleyerek devam edip hayat şartları dışında geçim sıkıntısı dışında da her hangi bir sıkıntımızın olmadığını dile getirmek istiyorum.

yaşın bir önemi yoktur mantık saygı sevgi çerçevesi içerisinde olduktan sonra.

bu demek değildir ki islam dininde 9 yaşında evlenilebilir bu demek değildir ki çocuk ile evlenilebilir buna da karşı olduğumu dile getirmek isterim.

eğer kişiler birbirlerini seviyorsa yaş farkı önemli olmaz ileriyi göremediğimiz için bilemeyiz tabiki ama sevgi saygi varsa hicbi sorun olmaz diye düşünüyorum

Erkeğin her zaman kadından daha büyük olması lazım çünkü erkekler genellikle çocuksu yapıya sahiptir aradaki yaş farkı 8 yaş kadar olabilir

Erkekle kadın arasında en az 5-10 yaş olması ideal olarak kabul edilmektedir. Bunun sebebi ise fiziksel özelliklerin eşitlenmesi maksadıyla öngörülüyor. Yoksa gönüller bir olduktan sonra yaş farkı önemli olmamaldır.

İlişkide en fazla 5-6 yaş farkı olmalıdır. Çünkü ilişkide yaş farkı arttıkça düşünce farklılıkları da artıyor. Bu yüzden de kavgaların çıkma sebebi de beni anlamıyor oluyor. İnsanlar yaş aldıkça düşünce yapısı, beklentileri ve hayata bakış açısı değişiyor. Bu yüzden aynı konu ya da durumu iki kişi de aynı pencereden görmüyor. İlişkinin ilk başlarında aşk ve heyecanla sorun çıkmasa da daha sonra büyük yaş farkından doğan sorunlar ilişkide beliriyor. Bu yüzden sağlıklı bir ilişkide büyük yaş farklılığı olmamalıdır. Ailede bile kuşak farklılığı görünüyorsa yeni ilişkilerde ya da evliliklerde bu farkın görülmesi mümkün olacaktır. Nitekim yıllar insanlara deneyim ve yaşanmışlık katar. Bu yaşanmışlık ve deneyim insanları olgunlaştırır. Bir yanda çocuk ruhlu bir yanda ise olgun kişi ilişkiyi zorlaştırabilir.

İkişilide yaş aralığı elbette önemli bir nevi olgunluk seviyesi de diyebiliriz uzmanlar bir çok evililiği incelenmiştir ve maksimum 4/5yaş olması gerektiği kanısına varmışlar. Bende katılıyorum amailk öncelik insanların karşılıklı olarak saygı çerçevesinde yaşamları

genel anlamda 4 ü geçmemeli bence ayrıca erkeğin daa büyük olması daha uygun erkekler geç olgunlaşır.

erkek kadından büyük olabilir. On yaşa kadar da sıkıntı değil bence. Ama kadın erkekten büyük olmamalı.

bence erkek herdaim kadindan buyuk olmali erkekler olgubluga ileri yasta bjlurlar ki evlilik ciddi bi durum o yuzden biraz olgun olmasi icin yasi olgun olmasi gerek bence yadi buyuk olmasi iyi bisey kadin la arasinda fark olmasi gerek

Önemli olan bence yaş fark etmiyor önemli olmak insanların birbirini sevmesi ve anlasabilmeleridir .

ilişkide yaş farkı kişiden kişiye değişebilir genç gösteren kadınlar genellikle olgun görünen erkeklerden hoşlandıklarından ötürü bu yaş farkı 25-35 yaşlar arasında da olabiliyor genellemek gerekirse ortalama yaş farkı 15 ile 20 arasındadır .