İlişkide kararsızlık durumunda ne yapılmalı?

Bir ilişkide kararsız kalıyorsak ve ne bitirebiliyor ne de devam ettirebiliyorsak ne yapmalıyız?

Bir ilişkide kararsız kalıyorsak ve ne bitirebiliyor ne de devam ettirebiliyorsak eğer kendimize ben ne istiyorum diye sormalıyız.
Onsuzluğun artıları ve eksileri neler diye sormalıyız.

bize rahatsızlık veriyprsa şüpheye düşüyorsak bitirilmeli. çünkü kararsızsak zaten bir şeyler düzelmiyordur.

Belkide en bilindik yöntemi yapmak doğru olandır. İlişkinin sizin açınızdan doğru ve yanlışlarını sırayla yazın. Yazdıkça doğrular mı daha çok aklınıza geliyor yoksa yanlışlar mı ? Bunu fark edip ilişkinin size o noktada ne hissettirdiğine bakın, hala içinizi ısıtıyorsa vazgeçmek için erken olabilir yada güveninizde bir eksiklik yaşıyorsanız tekrar düşünün. Ama asıl önemli olan sorun her ne olursa olsun bunu tek başınıza yüklenmek yerine, karşınızdakiyle paylaşın. Konuşun, anlatın, dinleyin. Her detayı, her olayı atlamadan aklınızdaki en ufak soru işaretlerini bile konuşun.

bırakmalısın. sana iyi gelmediği açık ve net

Bir süre ara verilmeli problemler çözülmüyor ise ilişki bitirilmelidir.

Bu kararsızlığın ilişkinin hangi konusunda ki bir kararsızlık olduğuna bağlı.

Şüphe duyduğumuz için derhal bitirilmelidir.Yok arkadaş ben seviyorum,vazgeçemem diyorsan en azından bir süre ara verilmeli,daha sonra problemler çözülmelidir.

İlişkide kararsız iseniz hiç başlamamak en güzeli kararlı iseniz en sağlıklı karar güvendir. İlişki sevgi ile güvenin birleşmesidir.

Devam edilmemelidir. Her şeyi açıkça anlatıp ayrılmak en doğrusu. Kararsız kalınan bir ilişki de devam edilmesi doğru değildir.

Ayrılmak gerekir çünkü ayrılmamak konusunda da emin değilsin. Eğer gerçekten sevseydin veya sana iyi gelen bir ilişki olsaydı kararsız kalmazdın.

Ne siyah ne beyaz gri yani belirsizik insanı bitirir. Karar verin. En kötü kararın kararsızlıktan iyi olduğunu bilmeyen yoktur. Şahsen belirsizlikten nefret ederim. Acı da olsa bir karar verilmelidir. Belirsizlik çok kötü bir şey.

İlişkide kararsızlık olduğunda iki taraf da fikirlerini dile getirmeli ve birbirlerinin fikirlerine saygı duyulması gerekir. İkisi içinde en uygun durumu seçmeleri için tartışmadan durumu göz önünde tutarak düşünmeleri gerekir. En uygun kararı bulduklarında beraber bu kararın arkasında durmaları gerekir.

ilişkide kararsızlık durumunda karşındaki kişiyi bir müddet yalnız bırakıp düşünmesini sağlamalıyız.

en kötü karar kararsızlıktan iyidir. o kararsızlık anının yarattığı boşluk düşünceler stres insanı yıpratır. bu yüzden acilen bir karar vermelisin.

Kararsızlık durumuna düşünce aslında karar vermişsindir. O ilişki yürümüyordur ama sonrasında ne yapacağını bilmediğin ve korktuğun için uzatmaları oynuyorsun demektir. Dürüst olmakta fayda var. Seven insan kararsız kalmaz sonuç ne olursa olsun. iyi yada kötü :slight_smile:

Çok kararsız iseniz, bir süre ondan uzaklaşmak ve kafanızı dinlemek, belki iyi gelebilir. Çünkü insan kararsız kaldığı zaman düşünmeye ihtiyacı vardır. Belki düşünme sonucunda bir karara varabilirsiniz. Ama bu ilişki sağlıklı bir ilişki olacağına pek inanmıyorum, çünkü kararsızlık kötü bir şeydir.

ilişkide kararsızsanız güven problemi olabilir,mutlaka aşmalısınız.

biraz düşünmek için kendine vakit vermelisin en iyi seçim bu olacaktır

Bence kararsız kalınca en iyi şey kalbinin sesini dinlemektir. O sana cevabı verir.