İlişkide kısıtlama söz konusuysa devam etmek doğru mudur?

Yaptığınız davranışları engelleyen/kısıtlayan biriyle devam etmek doğru mudur?

Yaptığınız davranışları engelleyen, kısıtlamaya çalışan biriyle ilişkinizi devam ettirmek bence yanlıştır, daha sevgiliyken böyle yapan insan ilerde evlenince neler neler kısıtlamaz, böyle insanlar sizi kendiniz olmaktan çıkarır, böyle insanları hayatınızdan çıkarmalısınız.

Merhaba
Kısıtlamadan kastın ne ilk önce onu anlamak gerek.
Eğer bir kadın bir erkeği kısıtlıyorsa bu güzel bir şeydir çünkü kadın sevdiği adamı kimseyle paylaşmak istemez. Ama dozunu da kaçırmayan kadın iyidir. Ama bir kadını erkek kısıtlarsa seven adam da paylaşmaz ama günümüzde ki erkek tipleri giydiği çoraba kadar karışır ve kısıtlar. Buda kadının ilişkiden soğuması demek.
Bir kadının kocası , eşi , veya sevgili olmanız demek hayatının altına üstüne karışacaksınız anlamına gelmez.
Unutmayın sizleri de bir kadın doğurdu ve KADINLAR KÖLE DEĞİLDİR…

Aşıeıya kaçmadan tatlı kıskançlıklarla ksııtlanabilir. İleriye gittiği takdirde sıkıntı yaratır.

Gerçekten seni sen yapan davranışlarını kısıtlaması tabi doğru değildir ama fedakarlık olmadan da ilişki yürümez. Yani kısıtlandığında gerçekten bu ben değilim diyorsan doğru ilişkide değilsindir.

Bana göre devam etmesi saçmalık. Belki insanların ailesi karışmıyor ama sevgilisi karışıyor.

ya ben bilmem nolursa olsun dünya batıyo

ya ben b’lmem nolursa olsun d]nya batıyo

Beni kısıtlayan birisiyle birlikte olmam saçma olur. Birbirimizin görüşlerine saygı duymak zorundayız.

İlişkilerde kısıtlama erkekler kadınlara yapıyorlar. Fakat böyle devam etmek mümkün değildir. Çünkü kadınlar hiç kimsenin kölesi değil, önce erkeklerin bunu anlaması gerekir. Fakat bilinçsiz erkekler anlamıyorlar bunun farkında değil. Eğer kadınlar şiddet gördüğü zaman ayrılırsa ayrıldığı halde de öldürülüyor ve yine de şiddet görüyorlar. onun içinde eğer hayatınızı biriyle beraber yaşamak istiyorsanız Öncelikle çok dikkat etmek gerekiyor. seçimini doğru yapmak gerekir hayat boyunca sorunlu insanlarla yaşanmaz.

Aslında seni ilişkinin başında böyle kabul etmiş bir insanın ondan sonra seni değiştirmek ve hayatına karışmak istemesi oldukça saçma

Kısıtlama ama ne türlü bir kısıtlama, bir insan bir ilişkinin devam etmesini istiyorsa bazı kısıtlamalara karşılıklı olarak katlanması gerekir, ama bu kısıtlamalar aşırıya kaçıp paranoya derecesine gelecekse o ilişkiden artık herhangi bir sonuç alınamaz.

Kısıtlama da nasıl bir kısıtlama bu ? Eğer senin iyliğin için hakli bir kısıtlamasaysa olur fakat keyfi öyle istedi diye her şeye karışıp kilitliyorsa olmaz çünkü sevgili de evlide olsa her insan bir birey ve kendi hayatı var kimse kimseyi o derece kısıtlamaya hakkı yok.

b

bence yüzde elli elli kötü alışkanlığın varsa eğer bunu kısıtlaması doğal ama herşeyi de kısıtlarsa ilişki zarar görür hiç doğru olmaz.

b

bence yüzde elli elli kötü alışkanlığın varsa eğer bunu kısıtlaması doğal ama herşeyi de kısıtlarsa ilişki zarar görür hiç doğru olmaz.

İlişkide kısıtlama söz konusu ise o ilişkiye devam etmek doğru değildir. Ya karşındaki insana değişmesini beklersiniz ya da ilişkiyi bitirirsiniz. Yoksa bu şiddete doğru yol alır.

Bence devam etmemeli kimse fazla kısıtlamaya dayanamaz

Bir insanı kısıtlamaya kalkarsanız o insanı kaybetmekten başka hiçbir işe yaramaz bu olay.

Kısıtlama da nasıl bir kısıtlama bu ? Eğer senin iyliğin için hakli bir kısıtlamasaysa olur fakat keyfi öyle istedi diye her şeye karışıp kilitliyorsa olmaz çünkü sevgili de evlide olsa her insan bir birey ve kendi hayatı var kimse kimseyi o derece kısıtlamaya hakkı yok.

Sevgilimiz anamız babamız değildir hiç bir şekilde karışma haklarının olduğunu düşünmüyorum