İlişkide sürekli fedakarlık yapmak hangi sorunlara yol açar?

Bir ilişkide sürekli fedakarlık yapmak ne gibi sorunlara yol açar?

İlişkinin olumsuz gitmesine sebep olabilir , karşı taraf sürekli gözünde değerini düşürebilir.

bir iliskide eğer tek taraflı fedakarlık var ise o ilişkiden hayır gelmez sadece tek kişinin yıpranmasıyla sonuçlanır

bence insanda yıpranma yapar ve bu ileride daha altından kalkamayacak bir yük haline getirir insanı

Fedakarlık tek taraflı olmamalıdır çünkü tek taraflı fedakarlık insanı çok yıpratır.Bu durumda ilişkiye zarar verir.

gereginden fazla fedakarlik karsi tarafin simarmasina ve bir sure sonra o kisiyi bu fedakarliklara alistirip degerinin dusmesine umursamazliga yol açar

Sürekli fedakarlık yapan kişi bir zaman sonra kendini kullanılmış ve değersiz hisseder. İlişkinin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için iki kişininde eşit derecede fedakarlık yapması gerekir aksi takdirde ilişki bitme noktasına gelebilir.

Eğer sürekli fedakarlıkta bulunan sizseniz bir süre sonra sizi yorar ve ilişkinizden bıkmanıza, soğumanıza sebep olur. Eğer karşı tarafsa siz sürekli fedakarlık yapıldığını fark etmezseniz bir gün ansızın terk edilirsiniz ve bunun nedenini öğrenmek için kafanızı takar ve sinir olursunuz. Yani her iki türlü de zararlı siz çıkarsınız. Fedakarlık yapılır ama ölçülü yapılır.

sürekli fedakarlık yapan taraf olmak bir süre sonra yıpratmaya başlayacaktır bunu yapan taraf bir süre sonra kendini mutsuz huzursuz hissetmeye başlar bastırılmış olur sonucunda kavgaların sayısı artmaya başlar ama fedakarlık yapan tarafı daha çok yorar her iki taraf belli şeyleri alttan almazsa sorunlu bir ilişki ortaya çıkar

Fedakarlığı abartmamak gerekir. Çünkü sanki bunu yapmadığında bir şey eksikmiş gibi gelir karşı tarafa.

Sürekli ve aşırı fedakarlık yapanlar genelde belli bir süre sonra terk edilir.

Sürekli fedakarlık yapmak fedakarlık yapan tarafı oldukça fazla yıpratır o yüzden dozunda olmalı her şey. Bazı şeyler olmuyorsa zorlamamak lazım.

Ceptenlik duygusuna yol açar, sizi enayi yerine koyarlar değersizleşirsiniz. Her şeyin fazlası zarar.

Mantıken sürekli bir şeyleri verirsen almaya vaktin olmaz. Sürekli fedakarlık değil de sürekli tek taraflı fedakarlık sıkılmaya ve sıkmaya yol açar. Ayrıca karşınızdaki kişi sizin ondan vazgeçemeyeceğinizi düşünerek bilinçsiz hareket eder.

Karşıdaki kişinin sürekli olarak her istediği şeyi yapmasına sebep olur bu yüzden ilişkinin kötü gitmesine ve bitmesine neden olabilir.

Ilişkilerde mutlaka fedakarlık olmalıdır. Fakat bir insan sürekli fedakarlık yaptığı zaman karşı taraftan da mutlaka fedakarlık ister. Ondan fedakarlık görmeyince haliyle insan üzülür. Çünkü her birine çok bağlı kaldıysan, fedakarlık yaptıysan, artık onun umurunda olmasın ne yaparsanız yapın gözünde zerre kadar değeri olmayacak ve gitgide uzaklaşacaktır. Onun için her şeyin normal İyidir. Elbette ilişkilerde fedakarlık olacak. Fakat gereğinden fazla olmayacaktır. Çünkü gereğinden fazla olduğu zaman hiç bir önemi kalmaz ayrılıklara sebep olur.

Sürekli fedakarlık yaparsanız, karşı taraf hep beklenti içinde olur ve sizden bir fazlasını ister her seferinde. Sürekli fedakarlık yıpratır insanı, yorar ve çabuk tüketir.


Aslında sevdiğimiz için fedakarlık yaparız. Ama karşıdaki kişi bunun değerini bilmezse üzülen ve hep koşup karşılığını alamayan yine biz oluruz. Karşılıksız hiçbir şey olmaz. Sevginin bile karşılığı olması lazımdır mutlu son olması için. Karşıdaki kişinin de sıkılmaması lazım. Hep koşan taraf olmak iyi değildir. :wink:

Karşıdaki kişinin rahata alışıp fedakar olanı kullanması oluyor genelde

bu karşıdaki kişiye bağlıdır sabır ederek daha iyi daha güzel ve daha mutlu günlere de götürebilir karşınızdakı , ya da tam tersi herseyinizi maf da edebilir hersey gönlünüzce olsun :smile: