İlişkide uyum gözle başlayıp kalp ile mi devam ediyor?

Bir ilişki ilk gözle başlar sonra kalp ile devam eder sözü ne kadar doğrudur?

Bence gayet doğru. İlk başta kimse bilemez karşısındaki güzel bir kalbe sahip ya da değil. İlk olarak dış güzelliğe dikkat edilir sonra sevdikce en çirkin anları bile güzel gelir göze.

Bence gayet doğru. İlk başta kimse bilemez karşısındaki güzel bir kalbe sahip ya da değil. İlk olarak dış güzelliğe dikkat edilir sonra sevdikce en çirkin anları bile güzel gelir göze.

Kesinlikle ilk göz ile görüp tanımak için çaba sarfedersin devamında ise karşı tarafı tanımak ilişkinin devam edip etmeyeceğine karar verilir.

Gözün göremediğini kalp görür. Etkileşim olması için göze gerek yoktur bir dokunuşta her şeyi anlatır.

Bu durum herkeste böyle olmaz. Ama genelde birçok kişide bu durum böyle ilerler.

Bence gayet doğru bir söz. İlk ilişkide uyuma bakarlar sonra da aşık olurlar.

Evet bence doğru bir söz. İlk olarak birbirlerini beğenerek başlar ve sonrasında kalpler devreye girer.

Doğru. Dış görünüşünden hoşlanırsınız önce kalbi ise sonradan gelir veya gelmez sonu ayrılık olur.

Evet ben de böyle düşünüyorum. Göz görür beğenir tanımak ister. Tanıyınca kalp de severse devam eder. Ama nadir durumlar da vardır tabi.

Eğer bence gerçekten gözle başladıysanız onun kalp ile devam etmesi imkansız. Onu dış görünüşü için seviyorsanız ben ortada bir kalp ilişkisi olduğuna inanmıyorum.

Bir ilişki onu nasıl gördüğünle başlar , insanların onu nasıl gördüğünden çok senin onu nasıl gördüğün. Yani insanların onda göremediği şeyi görürsen aşk o zaman başlar.

bana göre doğru değil. ‘‘karakter’’ önemli olmalı dış görünüş değil.

Her ilişki gözle başlıyor huyuyla suyuyla devam ediyor sanırım.

Bence çok doğru bir söz bu söz . Dışını begenince devamında merak edip huyu suyuyla devam ediyoruz.

bence öyle çünkü ilk başta kısının görünümünü begeniyosun sonra da kalbini

Bence başta kalp ile başlayıp gözün ona alışıp kabul etmesi ile devam eder.

Ilişkiler uyum gözle başlar; Gözler Kalbin Aynasıdır. Ilk önce gözünle görürsün kalbinle de devam edersin. Çünkü göz görmeyince gönül Kaplanmaz, önce göz görecek.

Bence bu gözle kulakla olacak işlet değil insan karşısındakine değer vermezse ona sadık kalmazsa ne işe yarar gözler insan aldatmak yalan söylemek istese bunu gözleriyle de yapar kalbiyle de

İlişkilerde gözler önemlidir bana göre fakat direk kalpten de başlayabilir gözler her zaman önemlidir zaten :slight_smile: