İlişkilerde evlilik amaçlanır mı?

Bir kişi ilişkide evliliği amaçlar mı? Yoksa toplumsal yargılardan dolayı mı evlilik amaçlanır?

Bu yaştan yaşa değişir.

Belli bir yaştan sonraki ilişkiler evlilik amacıyla olur genelde. İnsan daha ciddi düşündüğü için evlilik düşüncesiyle ilişkiye başlar.

bence amaçlanarak ilişkiler başlıyor. Sonunda mutlu bir aile hayatı isteyenler ilişkilerde tercih edilen kişilerle belirli dönem ya da evliliğe kadar giden bir yol takip ediyorlar.

İlişkiler de bence amaç evlilik tâbi kişiden kişiye göre de değişebiliyor. Tercih meselesidir.

Ben amaçlayarak biriyle görüşür konuşurum onun haricinde öylesine sevgili olmayı ve vakit geçirmeyi doğru bulmuyorum .

Bence ilişkilerde amaç evlenip yuva kurmak tabi art niyetli insanların amacı farklı olabilir tercih meselesi.

Amaç evlilik tir tabi ama her ilişkide evlilik olmuyor kafa yapısı önemli olan

Genelde ciddi ilişkilere evlilik amacı ile başlanır… Öyle olmazsa amaç içindeki sevme sevilme duygusunu tatmine dönüşür. Sevmediğin bir insanla ya da ciddi düşünmediğin bir insanla neden bir ilişki yaşayasan ki ve sevdiğin bir insanla neden evliliği düşünerek bir ilişkiye başlamayasın ki?

Genelde artık ilişkiler küçük yaşlarda başlıyor bunun sebebi merak ve özentidir. Küçük yaştaki ilişkiler de evlilik düşüncesi zaten olamaz olsada sonuca bağlanmaz. Kişi daha çok 20’li yaşlardaki ilişkilerde evlilik amacı gütmeye başlar tabii her zaman böyle de olmuyor kişiden kişiye de değişiyor kimisi gönül eğlendirmek amaçlı kimisi toplumsal baskı yüzünden yaşın geçti evlen denmesiyle evlilik için arayışada giriyor. Yani her ilişki de evlilik amacı güdülmüyor.

Bir ilişki başladığında ilk önce, birlikte zaman geçirmek, eğlenmek ve her türlü faaliyetleri birlikte yapma isteği olur sadece. Ancak bu birliktelik daha sonra önem kazanarak evliliğe doğru gidebilir.

karşılıklı bir sevgi , saygı, ciddiyet olduğu zaman onu evlilikle taclandirirlar genelde kişiler. Ama herkes evlenmek için ilişki yaşamıyor. Ya da ayrılmak için kimse ilişki yaşamıyor. Niyet iyi olmalı, temiz olmalıdır.

Doğru olan kişilerin birbirini tanıdıktan sonra evlenmesidir.

İlişkilerin amacı genel olarak mutlu bir yuva kurmaktır.Ama bu kişiden kişiye değişir bazı olgunlaşamamış insanlar ise dalga amaçlı flört ederler , sadece zaman kaybıdır bu insanlarla görüşmek evlilik amaçları yoktur.Anlaşmaya da bağlı durum evlenmiş olmak için evlenilmez iyi anlaştığı sevdiği insanla evlenmek ister insanlar.

Evlilik, mutlu ve ömürlük bir yuva kurmak için amaçlanır elbette. Fakat bazıları evliliğe sıcak bakmaz. Evli gibi aynı evde yaşamaya sıcak bakar. Fakat toplumsal baskılar hakim olacağı için evlenmek zorunda hisseder. Bence de insanlar bir süre vakit geçirdikten sonra artık ilişkide ciddi bir adım atıp yuvasını kurmalıdır. Tabii önce evliliğe hazır olmak gerekir.

İlişki yaşayacağınız herkesle evlilik yaşayacağınız anlamına gelmiyor bunu o kişiyle uzun bir süre vakit geçirdikten ve ilişki yaşadıktan sonra ancak evlenilecek kişi mi diye karar verirsiniz ve iki taraf da bunu düşünüyorsa evlenirsiniz.

Genellikle ilişkilerde birçoğu evlilik amaçlanmaz. bazı ilişkilerde anlaşmazlıklardan nedeni ayrılırlar veya sadece gönül eğlendirmek için. Bazı ilişkilerde de başta evlilik amaçlanarak başlanır.

1 Beğeni

Kişiden kişiye değişir. Fakat amaç evlendiği kişiyle güzel hayat kurmak olmalı. Ve bu sorumluluğu da almalıdır.

İlişkilerde amaçlanması gereken nihai son güzel bir evlilik olmalıdır. Ama birçok insan kısa süreli ilişkiler yaşıyor. Yani herkes aynı şeyi amaçlamıyor ilişkilerde.

1 Beğeni