İlişkilerde mesafenin önemi nedir?

Uzak ilişkiler günümüzde yaygın olmasa da yaşanmaktadır.

Peki bu uzak ilişkiler ne kadar sağlıklıdır ?

Seviyorlarsa ilişkide mesafenin önemi olmaz, ama güven yoksa mesafeler aşkı bitirir.

Gözden ırak olan gönülden de ıraktır diye atalarımız boşuna dememişler. Dikkat edilmelidir.

Uzak ilişki sağlıksız olur. Bilmeden görmeden kokusunu almadan o eli tutmadan olmaz güzel kardeşim. facetimelarla duygular geçmezzz. o güzel atasözünü söyleyenin de sevda çektiğine eminim.

Sevdiğin insandan uzak olmak aranızı açmaz aksine özletir ve daha çok sevdirir

Uzaktan yürütülen ilişkiler diğer ilişki türlerine göre farklılıklar gösterebilir. Şöyle ki çiftler arasında samimiyet ve güven daha azdır. Uzun süreli bir araya gelmelerde çeşitli sorunlar yaşanır. Güven ortamı açısından biraz sağlıksızdır. Eskilerin dediği gibi gözden Irak olan gönülden de ırak olur.

mesafenin hiç bir önemi yoktur ne kadar özlem duyarsan o kadar bağlanırsın

mesafenin hiç bir önemi yoktur ne kadar özlem duyarsan

Mesafenin önemi vardır . İnsan sanal bir varlık değildir kandan candan hissederek yaşar. Dolayısıyla araya mesafenin girmesi olumsuz yönde etkilemektedir.

Mesafenin önemi vardır . İnsan sanal bir varlık değildir kandan candan hissederek yaşar. Dolayısıyla araya mesafenin girmesi olumsuz yönde etkilemektedir.

İlişkilerde mesafenin önemi yoktur fakat arada sevgi, güven yoksa uzak mesafe ilişkisi zordur. İlişkilerde mesafe arada sevgi varsa olabilir fakat arada sevgi yoksa ne yakında bir ilişki olur ne de uzakta.

Yaşadığımdan biliyorum çok zor insan kafayı yiyebiliyor bazen fazla doz almak sinir krizine neden olabilir.

İnsanların ne kadar uzaklıkta yaşadıkları değil de insanların arasında ne kadar güven ne kadar sadakat var buna bakılmalıdır. İlişkilerde güven arasında mesafe varsa araya kilometreler girer o zaman.

İlişkilerde mesafe çok önemlidir. Uzak ilişkiler her ne kadar iki insan birbirini sevse de çok zorlar ve çok yıpratır.

Her iki taraf ne kadar sevse de. Uzak mesafe ilişkisi insanı yıpratır. Düşüncelere gark eder.

aslında kişiden kişiye değişir hatta karakterden karaktere değişir diye düşünüyorum. birde böyle durumlaarda karşındaki insana güvenmen bu konuyu etkileyen en önemli etken yinede sağlıklı oldugunu düşünmüyorum :slight_smile:

Bence karşınızdaki kişiye güveniniz tam ise mesafenin çok da önemi yoktur. Ama bir süre sonra çekilmez bir hal alıyor mesela sürekli birbirinizi özlemeye başlıyorsunuz, sürekli kavuşacağıniz günün hayallerini kuruyorsunuz.

uzak ilişki yürümez yürüsede diğer ilişkilerdeki kadar. Sevgi olmaz

Ne demiş büyükler gözden uzak olan gönülden de uzak olur. Ben bu sözün doğruluğuna katılıyorum. Ne kadar sevsenizde uzak ilişki çok zor.

gerçek aşk ise tabikide deildir ama sahteyse evet öenmlidr