İlişkilerde neden ara verilmek istenir ve bunu ilişkiler üzerine etkileri nelerdir?

İlişkilerde neden ara verilmek istenir ve bunu ilişkiler üzerine etkileri nelerdir ?

İlişkiye ara vermek bir bakıma ayrılık belirtisidir. Kişi sıkılmıştır, düşünmek istiyordur ve duygularından emin değildir. Ama gerçek sevgi şüphe barındırmaz ve düşünmeye ihtiyaç duymaz. Genel olarak bu böyledir. Ama aradaki soruna bağlı değişebilir. Çözülemeyecek ve düşündürecek bir sorun varsa ara vermek biraz kendini dinlemek isteyebilirler. Ama genelde ara vermek bir ayrılık belirtisidir.

İlişkilerde ara vermek istenmesinin sebeplerinden en büyüğü sıkılmaktır.

İlişkilerde büyük sıkıntılar yada anlaşmazlıklar olduğu zaman insanlar ilişkilerine ara verebilir.

İlişkilerde sürekli yan yana durmak bazen sıkıcı olabilmektedir. Günün büyük bir bölümünü beraber geçiren çiftler, bazen konudan konuya atlarken kendilerini bir tartışma içinde bulabilirler. Bu durum sürekli tekrarlandığında içinden çıkılamaz bir hâl almaktadır. Bu duruma çözüm yolu olarak ara vermeye düşünen çiftlerin bir kısmı olumlu sonuçlar alabilmektedir. Çünkü ayrı kalınan zamanlarda kişinin kendi yaptığı hatayı görmesi daha iyi olmaktadır. İlişkilerde ara vermek kesin bir çözüm yolu değildir fakat genelde işe yaramaktadır.

Bazı ilişkilerde sürekli sorun yaşanıyorsa ve bu kişiler tamamen ayrılmak istemiyorsa ilişkiye ara verebilirler. Ya da insanlar idealleri yüzünden ilişkiye ara verebilirler. Okul ve kariyer buna örnek gösterilebilir. Verilen Bu ara sırasında kişi hem kendini hem de karşısındaki kişinin davranışlarını sorgular. İlişkiden beklentiler ve gelecek sorgusu yapılır Yapılan hatalar ve hissedilen duygular bu aşamada değerlendirilir. Ancak ilişkiye verilen ara uzarsa birbirinden soğuma ya da karşı taraftan ümidi kesme durumu olur. Bu yüzden verilen aranın uzunluğu artarsa sıkıntı olur. Çünkü yaşadığımız zamanda insanlar bir şeyleri çok çabuk tüketiyor. Araya uzun zaman girince de birbirinden uzaklaşıyor. Bu durum ilişkinin tamamen bitmesine neden olur.

sürekli yan yana olan insanlar birbirlerinden bıkarlar çünkü insan psikolojisi değişikliği sever .

Bi ilişkiye ara vermek istiyosan bu ilişkide tutkusal bağın koptunu ve artık karşındaki insana karşı tahmülün kalmadığı seni sıktını veya artık senin için eskisi kadar önemli olmadığı için ilişkiyi kıbar yoldan bitirmek…

Bağlar kopar zaman ister kafasını toparlamak için kendini anlamak toparlamak için bence başka sebebi yok

Sorunlu ilişkilerde eşler problemlerini çözemedikleri ve ayrılma noktasına geldiklerinde , ilişkiye bir şans daha tanımak yada problemlerine çözüm bulmak için ilişkiye bir süre ara vererek düşünmek isterler. Ara verilen ilişkilerin pek düzeldiği de görülmemiştir. Bu süre zarfında taraflar genellikle başka ilişkilere yönelirler.

Ara verme saçma bir durum bence yani sanki “sen bir bekle daha iyisini bulamazsam geri gelirim” der gibi bir durum bence…

ilişkilerde ara verilmek kişilerin anlaşamadığı düşünmeye tekrar karar vermek gerektiğini anlatan bir durumdur aslında bence mantıklıdır eğer ki evlenmemiş kişiler ise evliliği düşünen kişiler ise çünkü önlerinde uzun bir hayat onları beklemektedir sorunlu ilişkilerde çözemedikleri zaman bu sorunlar ortaya çıkmaktadır evli olan çiftlerde ise bu durum farklıdır. İlişkilerde ara verme zor bir durumdur.

İlişkiden kasıt; aşk ya da sevgi ilişkisi ise,
Bunu isteyen ve dile getiren taraf kesinlikle yeni bir ilişkiye yelken açmak üzeredir. Ancak elindekini de kaçırmak istemez. Bir çeşit; “Deneyelim, olmazsa eskisiyle devam ederim.” mantığını güder.
Size böyle bir teklif gelirse, kabul etmek yerine ayrılmayı teklif edin. Zira karşı tarafın başlayacağı yeni ilişkiden sonra, “Kıçınıza tekme yemeniz.” büyük olasılıktır. Ayrılmayı teklif ederek; hem aldatılmamış olursunuz hem de “Yedek oyuncu.” statüsüne düşmezsiniz.
Evet, acı bir durum ama hayatın gerçeği de bu şekilde.

İlişkilete ara verilmesinin sebebi genelde bir olaya dayandırarak bu hazmetmek istenildiğinde karşı tarafa teklif edilen bir süreçtir. Ancak bu sürecin geri dönüşü olmamaktır çünkü çtaraflar birbirlerinde uzaklaştığı bir nevi ayrılığın daha kibar ifade edilme şekli diye düşünüyorum.

Ara vermek süre istemektir. Sen başkasına bakarsın ben başkasına bakarım birilerini bulursak tamamen bitiririz demenin bir başka yoludur bence. Çünkü ara vermenin bir mantığı yok ilişkide. Çok saçma bir harekettir. Ayrılık da diyebiliriz kısmen buna. İlişki üzerindeki etkisi de karşı tarafı üzmektir sadece bence…

İlişkiye ara vermek bireylerin sağlıklı kararlar vermesini sağlıklı düşünmesini sağlar diğer yandan ise ayrılma isteği oluşur bence ilişkiye ara vermek en mantıklısıdır çünkü yapılan hatalar düşünülür ders çıkartılır daha sağlıklı bir ilişki olmaya devam eder.

Eğer sevgiliniz size ara vermek istiyorsa sizden sıkılmıştır veya ciddi ilişkiler arayışındadır atalarımız bir sözü vardır “çok muhabbet tez ayrılık getirir” fazla yüz vermeden çok sık buluşmayın ama buluşunca çok eylenin tadı damağında kalsın.

İlişkilerde ara vermenin başlıca sebeplerinden biri ilişkinin yanlış ilerlediğini düşünerek bunun üzerine yanlış kararlar verilmeden kısa bir süreliğine ilişkiyi bitirip sağlıklı kararlar verebilmek için ilişki üzerine düşünmek için ara verilir.Verilecek kararlar verilen ara sonrasına bağlı olarak ilişkinin yürütülüp bitirilme aşamasına gelinen evrede etkilidir.

Bence ara vermek diye bir şey yoktur karşı taraf sıkılmış ve olmuyor demenin kibar yolunu bulmuşlar insanlar uzak kaldıkça soğur birbirlerinden yani artık içinden ona karşı bir şey yapmak gelmez

Artık sıkılmıştır bununda tatlı bir dille söyleme şeklidir ara verdikten sonra insan aynı sıcaklığı bulamaz ki