İlişkilerde ortak noktaların önemi nedir?

İlişkilerde ortak noktaların önemi nedir?

İki kişinin ortak noktası olması önemlidir fikir ayrılığına düşmezler sözel tartışma içerisine boyutuna taşımazlar kolay anlaşırlar güzel ve kaliteli vakit geçirirler paylaşacak şeyleri olur devamlı birbirleriyle.

İlişkilerde ortak noktalar ilişkiden ilişkiye farklılık gösterebilecek niteliktedir. Kiminin mesleği aynıdır, kiminin dili, kiminin dini, kiminin görüşleri… İnsan fiziki olarak da ruhsal olarak da kendine benzeyeni sevme iç güdüsü ile yaratıldığı için ortak noktaların daha fazla olduğu ilişikilerin ömrü diğer ilişiki türlerine nazaran daha uzun ömürlüdür. Kişiler paylaştıkça kendileri olma eğiliminde oldukları için ne kadar çok karşısındaki ile paylaşabilirse o kadar sağlıklı bir ilişkiye adım atmış olacaklardır. Örneğin aynı mesleği yapan iki kişi tatiller, branş ve donanım anlamında birbirlerine yakınlardır ya da müzik zevkleri aynı olan bir çifti düşündüğümüzde birbirleri ile paylaşımları daha fazla ve daha ılımandır. Zıt tercihlerde bireyler sıkılabilir biri diğerinin beğendiğini beğenmeyebilir bu da partnerler arası iletişim bozukluğuna sebep olabilir. Bunları minimum seviyede tutmak adına ilişkilerde ortak noktaların çoğunlukta olması ilişki adına oldukça büyük önem arz etmektedir.

İlişkilerde ortak noktalar kişilerin birbirini anlamaları , birbirleriyle paylaşacak bir şeylerin olmasi adına güzel . İki insanı birbirine yaklaştırır.

Ilişkilerde ortak noktalarin olmasi ilişkiyi daha eğlenci bir hale getirir bu da her iki tarafın da birbirine daha bağlı olmasıni saglar yani iliskilerde ortak noktalar her iki taraf içinde en sağlıklı olanıdır.

İlışkının ortak noktaları olması ılıskıye daha guzel hale getirir. Ve birbirlerini daha kolay anlarlar,yanı anlayıs cok önemlidir, karsılıklı olarak…

aynı şeyleri yapmaktan hoşlanınca daha çok eğlenirsin ama ortak noktalar olmasa bile insan sürekli birlikte olduğu biriyle ortak noktalar geliştirebilir

bence önemlidir çünkü o insanla yeri gelecek tartışacaksınız yeri gelecek çay kahve eşliğinde konuşacaksınız. farklılıklarda güzeldir ama mesela karşıdaki insanla sen hayvan seviyorsun o tüye dokunamıyor sen kedi severken sana ıyyyy dese ne olursun ben kırılırım en azından bana böyle davranmasın derim bu bir ortak noktadır

İki kişinin belli başlı ortak noktaları olmalı ki bu insanlar sıkılmadan birbirleriyle iletişim kurabilsinler. Aksi halde sizinle taban tabana zıt hiçbir ortak noktanız olmayan biriyle oturup ne konuşabilirsiniz ki.

tabii ki çok önemlidir. çünkü iki insanın bir şeyler paylaşabilmesi, yardımlaşması, vakit geçirmesi, eğlenmesi, sohbet etmesi bile ortak noktalardan geçer. Eğer sohbet bile edemezlerse zaten bir ilişki olmaz. bu yüzden ortak noktaların olması önemlidir.

İlişkilerde ortak noktanın önemi büyüktür. Karşınızdaki kişiyle ne kadar çok ortak yönünüz varsa ilişkiniz de o kadar ayakta kalır, sağlamlaşır. Kafa yapılarınız uyuşursa birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz.

Ortak noktanın önemi insanların ortak noktası varsa yapabilecek daha çok aktivitesi olur ve daha çok vakit geçirebilirler.

İlişkide ortak noktanın önemi birbirine karşı fikir alışverişinde bulunmak ve birbirinin fikirlerini önemsemektir.

İlişkide ortak noktaların olması ,ilişkinin devam etmesi açısından önemlidir.İlk tanıma sürecinin ardından paydalar olmaz ise bir süre sonra bitmeye mahkumdur.

Iliskide ortak noktalar önemlidir.insan ortak noktaları sayesinde daha iyi anlaşıp daha çok hoşça vakit geçirebilirler.

Bence ortak noktalar çok önemlidir çünkü iki insanın bir araya geldiklerinde ortak paydada buluşup sohbet edip eğlenmeleri için önemli bir etkendir.

Bütün ikili ilişkilerin düzgün ilerliyebilmesi için Temel iletişim en önemlisidir. Evlilik için ise aynı durum geçerlidir.

Önemi var ama illaki çok ortak nokta olması gerekmiyor çünkü bi ilişkide farklılıkkar varsa değişim varsa o ilişki daha iyi ilerler.

Bence ortak noktalar çok önemli. Ortak zevklerle çok güzel zaman geçirip heyecanlı tutabilirsin. Ama çok büyük sevgi olup ortak yön yoksa anlaşıp ortak nokta bulmaya çalışılabilir…

İlişkilerde ortak noktalar oldukça önemli daha fazla zevkli vakit geçirme aşısından önemli