İlişkilerde şiddet uygulayan tarafa ne yapılmalıdır? Savunma nasıl olmalı?

İlişkilerde, şiddet uygulayanlara ne yapılmalı, nasıl karşılık verilmeli?

Anlık gelişen bir durum oluyor. Soğuk kanlı davranarak kaçma durumu varsa kaçmalı yok ise eline kesici cisim alarak yaklaşmasını engellemek.

Şiddet uygulayan kişiyle uğraşmak yerine onunla ilişkiyi bitirmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Şiddetin azı çoğu diye bir durum söz konusu değildir. Karşılığı o kişiden uzaklaşarak verilebilir.

Kaçmak ne mantıklı çözüm. Kaçabiliyorsan kaçarsın birilerinden yardım istersin. En yakın karakola giderek durumunu anlatırsın. Onun dışında bununla ilgili uygulamalar var diyebiliyorum onlar kullanılabilir.

direkt polise gidilmeli. Uzaklaştırma kararı alınmalıdır

Bu sık sık oluyorsa tehlikelidir . Ama sinirli zamanda nadiren olmuş bir şey ise kaçın yada sakinleştirmeyi deneyin . Şiddet uygulayan insanı da hayatınızdan çıkarmanız en kesin çözüm.

Savunma olarak uzaklaşma şansımız var ise ordan uzaklaşıp hemen birilerinden yardım talebinde bulunulmali. Sonrası şiddeti ispatlamak için darp raporu alınıp en yakın karakola gidip şikayet etmeli.

konunun ne olduğuyla alakalı kişinin tavrında değişir ama ne olursa olsun sakin ve iki kez düşünerek konuşma yapılmalı çok öfkeliysik sakinleşince konuşmaya devam edilmeli.

Şiddet uygulayan kişi uslanmıyorsa şikayet edip ondan ayrılmalıdır. Şiddet uyguladığı anda eline bir şey alarak onu uzaklaştırmaya çalışmalıyız.

Bitirilmeli. Ne kadar çabuk kurtulursun o kadar iyi. Şimdi yapan hep yapar bunu normal görür.

İlk olarak o kişiden mutlaka uzak durulmalı tehdit,şantaj gibi durumlarda güvenlik güçlerine haber verilmeli.

boyle şahsiyetsiz psikopatlardan hemen uzaklaşmak lazım. Bir anne babanın bakmaya kıyamadığı bit evlada başka biri şiddet uygulama hakkına sahip olamaz

uzak dur üstüne geliyorsa bir şekilde ondan korunmanın yollarını ara. genelde takıntılı olurlar

Şiddet uygulayan kişi sevgiliniz ise uzak durun gerekirse adresinizi değiştirin. Konuşurum düzelir demeyin bir kere yapan yine yapar. Evli iseniz boşanmaya çalışın ve mahkemeye verin. Bu bir suçtur. Kesinlikle bir şansı daha hak etmiyorlar.

Şiddetin her türlüsüne karşıyımdır.Bir insana zarar vermek kadar kötü bir şey yoktur.Böyle yapan insanlar ile ilişkilerimizi sonlandırarak karşı tarafa en iyi savunma şeklimizi yapmış oluruz.

bir ilişki de şiddet varsa ordan uzaklaşmak en iyisi. Bunun affı olamaz.

bir ilişki de şiddet varsa ordan uzaklaşmak en iyisi. Bunun affı olamaz.

Kaçma şansı varsa oradan acilen uzaklaşmak gerekir. Ve şikayetçi olmak lazım daha sonrasında ve o kişiyle kesebiliyorsa tüm bağları kesmek lazım.

Eğer fiziksel şiddet diyorsan bunu için gerekli mercihlere başvurulmalı hiçbir baskı altında kalmaksızın o şiddet uygulayan erkek/kadın cezalandırılmalıdır. Fakat bu şiddet psikolojik şiddet ise. Bu şiddetin boyutlarına göre değişir. Eğer yüksek dereceli bir şiddet ise yine o psikolojik şiddeti uygulayan kişi kesinlikle bir psikolojik yardım almalı fakat birazdaha düşük dereceli bir psikolojik şiddet uyguluyorsa. Mesela ilişkideki erkek kadının kıyafetlerine devamlı olarak karışıyorsa. Bu ilişkideki taraflar arasında kesinlikle konuşularak bir sonuca varılmalıdır. Yoksa bu insan gözüne gözükmeyecek kadar küçük sıkıntılar ileride çok büyük sonuçlar doğurabilir.

Hocam bence şiddet uygulayan tarafa kesinlikle ibretlik bir ceza verilmelidir ki bu şiddet uygulanması halinde toplumdaki kişilere ne ceza verileceği fark edilsin. Bu sayede de şiddet uygulama eğiliminde olan birey korksun şiddet uygulamaktan.