İlişkisi olan bir kadın önceliklerini nasıl belirlemeli?

İlişkisi olan bir kadın önceliklerini nasıl belirlemeli?

Bence ilişkisi olan bir kadının bir öncelik belirlemesine gerek yok. İlişki iki taraflı ise iki taraftanda öncelik beklemek gerekir. İlişkiye başlamak başlı başınca bir sorun zaten.

İlişkisi olan bir kadının önceliği kendisi olmalıdır. Hiç kimse için kendinizden taviz vermeden ilişkiyi sorunsuz yürütmek gerekir.

Önceliği ilişkisi olan erkek üzerine olmalıdır dememiz gerekirken aslında kadınlar aldatma potansiyeli az olduğu için öncelikle kendini güvene almalıdır. Şöyle ki maddi güvenceye almalı kendisini. Bunu erkekten talep etmemeli kendi ayakları üzerinde durabilir halde olmalı ki erkek dönüp gittiğinde sap gibi kalmamalı ortada. Sonra da bir eş nasip olursa kendine evine yuvasına sadık olmalıdır. Çok büyük bir sıkıntı yoksa eşini seviyorsa zaten kadın yuvasını bırakmaz. Bir kadın mutluysa etrafındaki herkesi mutlu eder zaten.

İlişki iki kişi arasında yaşandığı için öncelikler ona göre belirlenmeli ve tarafların oturup açıkça konuşması, uzlaşılması gerekmektedir. Bir kadın olarak saygı ve sevginin aynı anda yürütülmesi, hareketlerin kısıtlanmaması, kıskançlık adı altında duygusal pranga vurulmaması gerekmektedir. Sadakat her iki taraf için en önemli unsurların başında gelmelidir. Kendine ve karşısındaki insana o esnada yanında olmasa bile saygılı, o var ve görüyormuş gibi yaşamak gerekmektedir. Kadının sosyal, maddi, psikolojik özgürlüklerine el uzatılmaması ve her zaman desteklenmesi huzurlu bir ortam yaratmakla birlikte, öncelikler listesinde ilk sırada olanlardandır. Karşısındaki insanın onu sevmesi, saygı duyması ve aynı şekilde kadının da sevgili, saygılı olarak ilişkiye devam edebilmesi önemlidir.

Kadında erkekte ilk önce kendi değerlerini sınırlarını belirlemelidir. Her iki taraf kendi önceliklerini söylemeli karşılıklı olarak saygı göstermelidir.

İlişkide önceliği belirleyen en önemli olay sorumluluklardır. İlişkisi var diye önceliği erkeğe verecek diye bişey yok. Tabikide erkek arkadaşına karşıda sorumlusun fakat öncelikli olarak kendini düşünmeli kadın. Önceliği erkeğe verdiğinde kendini nasıl hissediyor erkek bu değeri hakediyor mu karşılığını aynı şekilde gösteriyor mu? Sevgide aşkta insan ilişkilerinde herşeyin karşılıklı olması gerektiğini savunuyorum.

Önceliği tabi ki her zaman kendi olmalıdır . Kendi hayatı ve istekleri olmalıdır . Daha sonra ailesi ve birlikte olduğu kişi gelir . Kendi sorumluklarına özen göstermelidir , ailesine ve birlikte olduğu kişiyle de ilgili olmalıdır .

Öncelikle ilişki odaklı düşünmemesi gerekir. Ben bir erkek olarak ilişki odaklı düşünen kadınlardan aşırı rahatsız oluyorum. İlişki, Türkiye şartlarında zaten stresli bir şey, üzerine daha çok stres yaptırıyorlar. Bilemezsin ki yarın ne olacak. O yüzden kendi bağımsızlığı üzerine odaklanmalı. Kişi, kendisi için de size odaklanıyor olabilir. Sizinle birlikte olarak hayatını kurtaracağını düşünüyordur. E bu da kendini düşünmektir. O yüzden herkes önce kendi ayağının üstünde dursun, cillop gibi ilişkiniz olur zaten… Takmayın kafaya…