İlk buluşmada konuşulmaması gereken konular nelerdir?

İlk buluşmaya giden birinin hangi konuyu açması, konuşması sıkıntı yaratabilir? Hangi konular konuşulmamalıdır?

1 Beğeni

İlk buluşmada din ve siyaset dışında bir çok konu konuşulabilir bence.

1 Beğeni

Bence ilk buluşmada evlilik konuşmamalı bence çünkü saçma daha ilk buluşmada ne zaman evlenicez denildiğinde insan ürkuyo

1 Beğeni

Çok fazla özele gitmeden her şey konuşulabilir bence.

1 Beğeni

normal şeyler havadan sudan.önceki ilişkilerinden bahsedebilirsler.ortama göre degişiklik gosterir

1 Beğeni

İlk buluşmada herşeyin açık bir şekilde konuşulması taraftarıyım. Herşeyini anlatacaksın ve dinleyeceksin ki ilişki yaşayacağın kişiyi tanıyacaksın. Problem varsa erkenden çözüme kavuşturmaya çalışacaksın.

1 Beğeni

İlk buluşmalar da kişilerin kendilerini tanıtmaktan başka daha derin konulara girmemesi gerekir. Zaten ilk buluşma da herşeyi de konuşamazsınız. O yüzden o kıymetli vakti kendilerini en doğru ve en içten tanıtacak şekilde kullanmaları gerekmektedir.

1 Beğeni

İlk buluşmada kadının yaşı, erkeğin maaşı sorulmaz. Önce birbirini bi tanı. Herşeyin bi zamanı var.

1 Beğeni

İlk buluşmada genelde karşı tarafı sıkacak konular konuşulmaması gerektiğini belirtmek isterim. Özellikle bayanlar siyaset ve spor konularını aşırı şekilde sevmezler ve böyle konular onları sıkacak şekilde olduğunu söylemek istiyorum. Bunun için ortak konu yada ilişkiniz de yaşanabilecek ve mutlu olmak için ve ilişkinin daha iyi yürütebilmek için gibi konular konuşmak daha mantıklı geliyor. Çünkü sadece buluşmak için gidilen buluşmalarda iki tarafta karşılıklı olarak mutlu olmazlar ve kısa sürede o ortam üzerinden uzaklaşmak isteyebilirler.

1 Beğeni

Bence ilk bulusmada fazla acılmaması gerekir yoksa problem yarata bilir

1 Beğeni

Samimi ve içten olunduğu takdirde,ne konuştuğunun bir önemi yok bence. Zaten taraflar birbirini tanımak için oturur o masaya ki tanımak işini gücünü öğrenmek değildir. Konuşma usulü, seçilen kelimeler, karşı tarafa söz verme şekli veya dinleme kişinin kimliğini büyük oranda ortaya çıkarır. O nedenle kendin ol da ne söylersen söyle,nasipse ötesi yalan. Kendimden biliyorum :wink:

1 Beğeni

İlk buluşmada geçmişi eşelememek gerekir.Tanışacağımız insanla sohbet etmeliyiz.Haddimizi aşan sözler söylememeliyiz.Sonuçta ilk buluşma,birdaha ki buluşma olmayabilir.

1 Beğeni

İlk buluşma bence her zaman birbirini tanımak üzerine olmalı. Diğer muhabbetlere gerek yok. Bir buluşmada öğrenilmez ama en azından azçok ne olduğu öğrenilmeli birbirinin. Yoksa direk normal yaptığın muhabbetlere giremezin.

1 Beğeni

Evlilik,maddiyat,siyaset konuları kesinlikle konuşulmamalıdır.

1 Beğeni

İlk buluşmada insanlar birbirini tanımak için sohbet etmeliler.Hemen evlilik konusu açılmamalı. Önce birbirinizi tanıyın bu ilişkinin sonucu neye çıkar ölçün.

1 Beğeni

İlk buluşmada çiftler birbirlerini yakından tanımak adına nelerden hoşlandıklarını veya nelerden hoşlanmadıklarını birbirleri ile konuşarak öğrenmeliler.

1 Beğeni

İlk buluşmada bence kişiler birbirlerine tüm özellikleri,ilgi alanları,hobileri,fobileri vs. anlatmaları gerekir. Asla maddiyat,din,siyaset,ırkçılık gibi kötü yansıyacak konuşmalar yapmamalıdır.

1 Beğeni


1.konu cinselliktir.Karsi cinsi urkutmemek gerekir.
2.konu ise maddiyattir.Paraya onem vermedigini cimri olmadigini gostermek gerekir.

Çok abartı olmadan istediğiniz şeyleri,merak ettiğiniz olayı anlatabilirsiniz.cok fazla aşırıya gerek yok

1 Beğeni

Karşıdaki kişiyi incitmeyecek söylemler kullanılabilir fakat çok fazla ileri giderek kırıcı sözler kullanılmamalıdır.

1 Beğeni