İlk görüşte aşk diye birşey var mıdır?

İlk görüşte aşk diye birşey var mıdır? Aşk diye tabir ettiğimiz hoşlanma olabilir mi?

bence ilk görüşte aşk diye birşey yoktur insan 3 yada 4 senelik sevdiğiyle bile bir anda soğuya biliyor.

Bence ilk görüşte aşk yoktur çünkü insan ilk gördüğünde hoşlantı olur bu zaman için de tanıdıkça yerini aşka bırakır.

İlk görüşte aşk vardır aslında edebiyata baktığımızda Ferhat ile şirin, Kerem ile Aslı, Romeo ve Jülyet gibi bir çok sadece göz irtibatıyla kurulan aşklar bizlere ilham kaynağı olmuştur. İlk görüşte aşk vardır ancak herkes bunu göremez. Zaten günümüzde en çok yanılan şey gözümüzdür. İlk görüşte beğeni arkadaşlığın ve ilişkinin ön şartı olmaktadır. Sonrasında karşılıklı uyumlu bir beraberlik kurulması ve karşılıklı olarak insanların birbirini tanıması gerekir. İlk görüşte aşk vardır. Ama bulmak, anlamak, sonradan sahip çıkmak çok zordur.

İlk görüşte aşk değil de hoşlanma vardır. Kimse ilk defa gördüğü kişiye aşık olmaz, sadece hoşlanma olur. Aşk tanıdıktan sonra başlar. İnsanın kişiliğini, karakterini tanıdıktan sonra aşk başlar.

Aslında bu da kişiden kişiye değişir.Bazı insanlar "ilk görüşte aşk yok diyorlar"sadece “hoşlanmak var.” ama bana sorarlarsa ilk görüşte aşk vardır.

İlk görüşte aşk genellikle dizilede ve filmlerde vardır,ilk görüşte olsa olsa hoşlandığını Aşk öyle bir anda olacak birşey değildir zamanla kişiler birbirini tanır sever işte o zamanda aşk oluşmaya başlar.

Kesinlikle var, elbette herkesin başına gelecek diye bir durum söz konusu değil.
Yine bu durumu bilim adamları şu şekilde açıklamış; insanoğlu beyninde birini sevmek istediği zaman kendi özelliklerine en yakın kişiyi bulmak istermiş . Tâbiri caizse bir elmanın iki yarısı veya ruh ikizi gibi. İşte tam da o kişiyi bulduğuna inandığında pat diye aşık olurmuş.
Tabi sistem ne kadar işler bilmiyoruz. Yani kişi yanlış kişiye aşık olduysa sistem çöker. Zaten aşkın ömrü de en fazla 3 aydır.
Dolayısıyla tehlikeli bir durum. Her zaman duygu ve mantığı beraber götürmek gerekir. Malûm biri diğerinden ayrı kalmayı sevmiyor.

İlk görüşte aşk kişiden kişiye göre değişen bir durum olmalı. İki kişinin karşılaşma anındaki ilk izleniminden kaynaklı bir durum olmalı. İlk gördüğü anda etkilenme, yada dili tutulma bir durum olmaktadır.

ilk görüşte aşk vardır.İnsan bi kişiyi sadece ilk kez gördüğünde bile duruşuna mimiklerine hayran kalabilir.tutulma diye bir tabir boş yere yoktur.Bu yüzden ilk kez gördüğünüz bir kızı bir erkeği bir anda düşünmeye başlamak aklınızdan çıkaramamak da bunun olduğunu belirtir.Ancak o ilk görüşte aşıkı olduğunuz kişinin umrunda dahi değilseniz bu aşkınız size sadece bir acı olarak hatıra kalır.

Ilk görüşte aşk olduğuna inanmıyorumm
Sadece ilk izlenim insanlar için önemlidir gözünüze hoş görünmüş olabilir ama bu aşk derecesinde büyük bir şey olması biraz imkansız.

İnsanlar ne düşünür bilmem ama benim için ilk görüşte aşk diye bir şey var.Bunun bana göre olan temel sebebi bir karşı cinse insan ilk kez baktığında güzelliğinden dolayı etkilenebilir bu bir etkilenmedir.Lakin aynı kişiye baktığında sesi,kaşı,gözü,tavırları onu etkilemiş ise bu aşktır.Aşk bir anda görüp etkilenmeye denmez etkilenip o etkilendiği şeye ve kişinin ruhuna hayranlığa denir tabii ki dediğim gibi bu tamamen benim görüşüm yorum sorusu kategorisinde sorulan bir soru olduğu için diğer arkadaşların görüşü’de bu konuda önemli bir husus.

Neden olmasın. İlk görüşte aşk var ama sonra karakterini gördüğünde soğuyabilme ihtimalin de var. O zaman aşk falan kalmıyor ortada.

İlk görüşte aşk olmaz çünkü insanın aşık olması için karşısındaki insanı tanıması gerekir. İlk görüşte aşık olamazsın bence sadece hoşlanabilirsin bu tanıdıkça aşka dönüşür.

İlk görüşte aşk vardır, ancak bu aşkın sonuna kadar süreceği ise çok şüphelidir. Çünkü insan dış görünüşüne, yürüyüşüne, bakışına, gülüşüne, konuşmasına ya da giyimine aldanarak aşık olabilir. İşte sakıncalı durum da budur. Çünkü aşık olunan insanın huyu, karakteri, mizacı, alışkanlıkları bilinmeği için bu aşk yaşanmaya başladığında bütün sorunlar ve tezatlıklar ortaya çıkmaktadır. İşte o zaman da hayal kırıklıkları da oluşmaktadır. Yani bir kitabı almadan önce dış kapağından etkilenip, içine baktığınızda boş olduğuyla karşılaşabilmek gibi bir durumdur. Bu sebeple ben ilk görüşte aşka inanırım, ancak böyle bir aşkın uzun süreceğine ya da sonunun mutlu olacağına kolay kolay inanmam. Her insanın kendine göre yaşam tarzı, hayat standardı,hayata bakış açısı, zevkleri ve renkleri bulunmaktadır. Yani bütün bunlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Aşk dediğimiz duygusal durum da iki kişi arasında yaşanacağı için, bu insanların da kendilerine özel bir tarzları bulunmaktadır. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda, ilk görüşte aşık olmak ne kadar sonuç verir değerlendirebilirsiniz…

Elbette vardır ancak çoğu insan beğenme ve aşkı karıştırıyor. Bir kişiyi ilk görüşte begenince aşık olduğunu sanabiliyor. Ancak bu devirde ilk goruste aşk zor. Çünkü cogu insanın ya karakteri yada vücudundaki bir kaç noktası doğal olmuyor :wink: bilmem anlatabildim mi!

Bir kişi ilk defa gördüğü kişiye hemen aşık olmaz. Olsa olsa hoşlanmış olur.

Bence ilk görüşte fiziksel olarak bir hoşlantı olur çünkü kişinin karakteri hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Aşk olması için sadece güzellik yetmez onun kişiliğine de bağlanırsınız.

İlk görüşte aşk bana göre kişilerin bastırılmış duygularının güzel bir insan görmeleriyle ortaya çıkmasıdır ve geçici bir şeydir. Asıl aşk dış güzelliğe değil iç güzelliğe olmalıdır.

Bence ilk goruste ask var insanın ne zaman asık olacagı bellı deil