İlk güneş gözlüğünü kimler kullanmıştır ?

Güneş gözlüğünün tarihçesi nedir ? Kaç yılında üretilmiştir ? İlk kimler tarafından kullanılmaktaydı ?

İlk güneş gözlüğünü çinli kişilikler bulmuştur.Yargıçlsrın gözlerini mahkumlardan saklaması için kullanılmak amacı ile bulunmuştur.Günümüzde ise farklı amaçlar ile kullanılmaktadır.

İlk güneş gözlüğünü Çinliler bulmuştur. İlk kez Çinli yargıçlar tarafından göz karartılması amacıyla kullanılmıştır bu yüzdendir ki sadece Çinlilerde adalet heykelinin gözünde gözlük bulunur.

İlk Güneş gözlüğünü tabiki teknoloji canavarı Çin bulmuştur. Oradaki yargıçlar taninmamak için gözlüğü kullanmışlardır.

Çinliler tarafından piyasa konulmuştur. Güneş gözlüğünün ilk yapılış amacı aslında güneş için değil göz karartması için yapılmıştır. Yani güneş gözlüğünün bulunşu tesadüftür.

1752 de james Ayscough güneş gözlüğünü icat etti Güneş gözlüklerinin camları o zaman da bugünküler gibi renkliydi ve genelde yeşil ve mavi cam kullanımı tavsiye edilmekteydi daha sonra edwin H.land ilk selofenli polarize edilmiş camlı güneş gözlüklerini üreterek güneş gözlüklerinde yeni bir dönem açmış oldu ıyıkı de olmuş gercekten cok işimize yarıyor

Güneş gözlüğünü ilk olarak Çinliler bulmuş ve Çin mahkemelerinde yargıçların gözlerini saklamak icnj gözleri görünmesin, düşünceleri göz ifadelerinden belli olmasın diye gözlükleri kullanmışlar.

Çinliler tarafından bulunmuştur. Hemde günümüzde ki kullanım amacından bam başka bir amaç ile. Çin mahkemelerinde yargıçların gözlerini kapatmak ve tanınmalarını engellemek için.