İlkokula giden çocuklar ne yapmaktan hoşlanırlar, nelerden zevk alırlar sizce?

İlkokula giden çocuklar ne yapmaktan hoşlanırlar, nelerden zevk alırlar sizce?

Lunaparka götürülebilir. Çok zevk alacağından eminim:slight_smile:

İlkokula giden çocuklar genellikle çocukluktan henüz çıkmadıkları için parklarda oynamaktan çok hoşlanırlar anne babalarıyla gezmekten mutlu olurlar derslerden çok akillarinda genellikle oyun oynamak vardır.

Okulda resim,müzik gibi derslerden hoşlanır, teneffüslerde arkadaşlarıyla oynamayibsever,eve gelince çizgi film izlemekten,bilgisayar oyunu oynamaktan ,parka gitmekten hoşlanırlar.

Gezmek çizgi film izlemek parka gitmek oyun oynamak vb

Ben o yaşlarımda okulda pet şişeyle yapılan futbol maçlarından çok zevk alıyodum. İlkokula giden çocuklar oyun oynamaktan, çizgifilm izlemekten hoşlanıyorlar. Maalesef şimdiki nesil de telefon veya tablet ile ilgileniyor.

Eğlenceli oyunlar, koyu muhabbetler yeterli bence. Zamanın basıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

Şu günümüzde en çok sevdikleri tek şey oyun oynamak ve sürekli bir telefon veya tabletle geçirmek. Bırakın oyun oynadıkları için yemek bile yemezler eger sevdikleri arkadaşları varsa onlarlada çok güzel zaman geçire biliyorlar.

Klasik çocuk tipidir sabah akşam oyun oynamak ister hepimiz çocuk olduk oyuna veyahut onun kafa yapısına dayalı eğitim hamleleri ile sıkmadan gelişimlerine katkıda bulunabiliriz onların.

Tabiki oyun oynamaktan hoşlanırlar. Eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayıp onlarla oyun oynamak iyi olur. Telefon da tablette değil de arkadaşlarıyla veya aileleriyle oynamaları daha yararlı olur. Bu arada çocukların bütün vakitlerini oyun oynayarak geçirmesine izin verilmemeli. Yıl boyunca okulda öğrendiklerini tekrar edip unutmasını engellemek gerekir. Hem oyun oynayabileceği hem de ders tekrarı yapabileceği bir program hazırlamak gerekir.

Ailece kart oyunları (monopoly vs.) oynamak İlkokul çağındaki çocuklar için güzel bir zevktir.

İlkokula giden çocuklar özellikle 1. ve 2.sınıflarda büyük kas becerilerinin gelişmiş olmasından dolayı grup olarak beden eğitimi oyunlarını severler nedir bunlar mendil kapmaca bayrak yarışı yakan top gibi oyunlar 3. ve 4. sınıflar ise masa başı oyunlarını dama dokuz taş gibi oyunları severler.

tam oyun çağları oldugundan boyama ve dersleri somut şeylerle öğrenme

Ben akşama kadar arkadaşlarımla futbol oynuyordum. Emzik şekerler vardı. Papita ve Jüpiter satılırdı kantinde , tüm parama onlardan alır yerdim. Beyblade oynamayı çok severdim , arkadaşlarla toplanır birimizin evinden tepsi çıkartılırdı dışarı , fırlatır oynardık. Tasolarımız vardı çarpıştırmaca oynardık. Futbol kartlarımız vardı duvar dibi , çarpıştırma yapardık kart kazanırdık. Şu an da olsa eskimeyen bazı şeyler vardır çocuklar için ; beyblade , kart oyunu , emzik şekerler , cino , puzzle gibi şeylerle ufak çocuklar çok mutlu oluyorlar.

İlkokula giden çocuklar arkadaşlarıyla çamur oynamaktan, kirlenerek oyunlar oynamaktan, okulda hocalarıyla eğlenceli etkinlikler yapmaktan hoşlanırlar.

arkadaşlarıyla beraber oyun oynamaktan zevk alırlar :rofl: