İncir çekirdeği yağının faydaları nelerdir? İncir çekirdeği yağı neye iyi gelir?

İncir çekirdeği yağının faydaları nelerdir? İncir çekirdeği yağı neye iyi gelir? İncir çekirdeği yağı nasıl kullanılır?

insülin oranını düşürür.İncir çekirdeği yağı içindeki maddelerden dolayı cildin yaşlanmasını geciktirir.

İncir çekirdeği şeker hastalarına faydalıdır düzenli kullanıldığında çok etkisi vardır.

İncir çekirdeği yağı, nefes darlığına iyi gelmektedir, cildin yaşlanma belirtilerini silmektedir, ciltteki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini düzenlemektedir. Bağırsakların çalısamsuna yardımcı olmaktadır.

İnsilüni düşürmeye yardımcı olur. Antioksidan etkisi vardır bağışıklığı kuvvetlendirir. İçindeki minerallerden ve antioksidandan kaynaklı olarak cildin erken yaşlanmasını önler. Derinin daha canlı ve parlak durmasını sağlar. Cilde uygularken masaj yaparak uygulandığı takdirde kan dolaşımını hızlandırır. Göz altı morlukları ve şişkinliklerine iyi gelir. Kanser hastalıklarında hücre yenileyici özelliğiyle ön plana çıkar.

İncir çekirdeği yağının aslında bilinen çok fazla yararı vardır. Özellikle şeker hastaları ve solunum güçlüğü çeken hastalar için . İncir çekirdeği yağı için öncelikle şunu söylemeliyim ki. İncir çekirdeği yağı bağışıklık sistemini güçlendirme de bir numaradır. Bağışıklık sorunu çeken hastalarımız incir çekirdeği yağını boş geçmemelidirler. İncir çekirdeği yağı şeker hastalarına doğadan verilmiş adeta bir mucizedir . Şeker hastalarının yaraları geç iyileşiyor biliyorsunuz. Yara onarımını sağlıyor.

İncir çekirdeği yağı öksürük şurasında göğüs ağrılarına iyi gelir Cildi nemlendirir diyabet için kullanımı şeker oranını düşürür. Bağışıklığı güçlendirir yaşlılığa engel olur.

İncir çekirdeği yağı cildi sıkılaştırır. Göz altı morluklarını ve göz şişkinliğini azaltır. Sivilcelere de iyi geliyor. Yağı yüzüne sürebilirsin ayrıca günde bir kaşık kadar içebilirsin.