İngilizce en kısa sürede nasıl ve ne şekilde öğrenilir? Pratik yapmak önemli midir?

İngilizce en kısa sürede nasıl ve ne şekilde öğrenilir? Pratik yapmak önemli midir? Kısaca bilgi veriniz.

Udemy de konu hakkında önemli videolar bulunmaktadır. Bakabilirsin. Ama pratik yapmak çok önemli yani özel hoca şart.

İngilizce en kısa zamanda ve sürede güzel Örenmeler ve İngilizce konuşmak ve İngilizce pratik olarak öğrenmek özel kurslarda faydalanabilirsin özel kurslarda insanların öğrenme şansı daha çoktur ve daha çok çabuk öğrenir.

İngilizceyi daha çabuk öğrenmenin çok yolu vardır. Bunlar ise, kurslar, video anlatım ve arkadaş ortamında daha çabuk öğrenebilirsiniz. Özellikle İngilizce kursuna gidilmeli ve hocadan karşılıklı etkileşim ile ders alınması ve size verilmesi öğrenmenizi daha çok çabuk etki edeceği zaten belli olacaktır.

İngilizce öğrenmek istiyorsan eğer bir kursa gitmen verimsiz olacaktır. Kursta sana gramer öğretirler, 1 sene içinde çok rahat anlayıp, konuşabileceğini söylerler. Gerçekte olan durum ise, bol bol gramer pratiği.
Kendi başına çalış. Bol bol kelime öğren. Grameri cümleler kurarak öğrenebilirsin. Ücretsiz birçok uygulama mevcut, hepsini dene. Yerli halk ile konuşma pratiği yapabileceğin ücretli uygulamalar var. Ücretli olması seni düşündürmesin çünkü verimli. Youtube güzel bir kaynak, bolca yararlanabilirsin. Kendini çocuk gibi düşün ve en başından başla. Yabancı dizileri izle, notlar al, günlük hayatta uygula. Kendi kendine yürürken, şu an yürüyorum, şu an iyi hissediyorum, bugün arkadaşım ile buluşacağım gibi cümleler kur.

En kısa ve en etkili bir şekilde pratik yaparak, öğrenmek istediğimiz dilden kitaplar okuyarak, çeviri yaparak, müzik dinleyerek ve eğitim setleri alarak kolay bir şekilde öğrenebiliriz, eğer imkan var ise o ülkeye gidip bir ay dil eğitimi almakta kesin ve kalıcı bir şekilde öğrenmenin bir başka yoludur, dil kurslarına gitmekte faydalı olan bir başka yöntemdir bu birazda sizin ezber yeteneğinize bağlı bir durumdur, ezber yeteneğinize bağlı olarak gelişir bu durumlar eğer öğrenme eşiğiniz yüksek ise kısa sürede öğrenebilirsiniz eğer öğrenme eşiğiniz düşük ise 1 yıl içinde istediğiniz dili anlamaya başlar bir sonra ki yıl tamamen konuşmaya başlarsınız.

Öncelikle kararlı olman gerekiyor, benim ingilizcem ingilizce oyunlar oynayarak gelişti gerçekten, yani ingilizce alt yazılı filmler izleyebilirsin,youtube da bir çok ingilizce öğreten videolar var onları izleyebilirsin,onun dışında bence öncelikle gramer öğrenmekle işe başlaman gerekiyor daha sonra kelime hazneni geliştirirsin.

dualingo kahoot oneririm program cidden yardimci olacaktir ozellikle kahoot

Pratik yapmak önemlidir. Ana dili İngilizce olan birisiyle düzenli olarak sohbet ederek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

En kısa sürede anadili İngilizce olan ülkelerde yaşayarak öğrenilir. İngiliz gibi düşünmek sürekli kafada çeviri yapmamak direkt İngilizce konuşmaya çalışmak en iyi bu şekilde gerçekleşir. Fakat imkanı olmayan insanlar için 2. bir seçenek anadili İngilizce olan arkadaşlar edinip düzenli olarak sohbet etmek, İngilizce film izlemek ve kitap okumaktır.

ingilizceyi öğrenmenin en temel noktası film izlemektir.Eğer sadece konuşmak amaç ise gramere çok fazla ağırlık vermeden türkçe bir filmi alt yazılı ingilizce olarak izleyebilir öğrenmemize katkı sağlayabiliriz.Pratik yapmak çok önemlidir.İngilizce konuşulmadığında hemen unutulan nankör bir dildir.

pratik yapmak tabi önemlidir pekiştirmek lazım
oyun oynayarak,alt yazılı film izleyerek veya da konuşarak öğrenebilirsiniz
tabiki de kararlı ve azimli olmanız lazım

1 sene ingilizce kursuna gittim George vardi 1 gunde ogrendim kendinize George bulun bir tane

Yıllardır çeşitli yerlerde İngilizce dersleri alan biri olarak bunun sonuçlarından bahsedeceğim.

1- Kurslarla öğrenilebileceğini sanmak benim için bir yanılgıydı. Size hap şeklinde bu dili yutturup bülbül gibi şakımanızı sağlayamazlar. Her yerde İngilizce denildiğinde tüm kurallara uygun dört dörtlük bir grammer öğrenmeniz gerekiyormuş gibi davranılmakta. Bence kesinlikle yanlış bir algı, kendi adıma yıllarım sürekli aynı şeyleri zorunlulukmuş gibi tekrarlanması yüzünden boşa gitti.

2- Kesinlikle pratik gerekmektedir ama bu pratik için karşınızda birisi olmasına gerek yok. Muhtemelen native (ana dili İngilizce olan kişi) birini genelleme yaparsak tanıma imkanı zor. Ben konuşacak birini tanımıyorum diyerek bu konu yüzeysel geçilmemelidir. Kendi kendinize kafanızda bir sahne yaratarak ve size gelecek cümlelere nasıl cevap vereceğinizi hayal ederek (kafanızın içerisinde konuşmak kolay gelecektir ama önemli olan fiziki olarak dilinizle de telaffuz etmeye çalışmak) kendiniz de pratik yapabilirsiniz. Karşınızda sizi anlayan biri olmasa bile zamanla kendiniz nerede yanlış cümle kurduğunuzu ve yanlış telaffuz ettiğinizi anlamaya başlayacaksınız. Tabii bu telaffuz meselesini anlayabilmek için de daha önce doğrusunu duymuş olmak gerekiyor. Duymuş olmak için de İngilizce dizi ve filmler ulaşılması kolay gerçekten etkili kaynaklar. Ek olarak Youtube’da saçma içerikler de izleyebilirsiniz, illa kurallara uygun şeyler bulmanıza gerek yok. Telaffuz ettiği kelimeleri birbirinden ayırt edebilecek kadar konuşmasını anladığınız herhangi bir kanalı takip edebilirsiniz.

3- Önce grammer öğrenildiğinde sonradan konuşmak daha da zorlayıcı bir durum oluşturmaktadır. Önce konuşup sonradan eksikler öğrenilmesi daha kolay bir yoldur. Konuşmak için sadece 5 kelime biliyor olsanız her gün 2 kelime ekleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Yeter ki bilgiler ve cümleler birbirini pekiştirsin.

Son olarak çekinmeyin, yanlış da olsa deneyin, zamanla yanlışın ne olduğunu fark edip düzeltin.
Gerçekten vakit harcayın, hemen ben denedim olmadı demeyin.

Kelimelere hakim olmak çok önemlidir.Kelimeleri öğrenmeye başladıktan sonra bol bol pratik yaparak birleştirmelere geçilerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Düzenli kelime ezberi ve gramer dersleri ile çok iyi ingilizce öğrenebilirsiniz.

Alt yazılı film olabilir
belirli bir süre geçtikten sonra da alt yazılı değil de normal izleyebilecek hale gelirsiniz
sürekli alıştırma yapmak gerekir
mesela telefonun dil özelliğini değiştirebilirsiniz
ya da yabancı ülkeden bir arkadaş edinebilirsiniz

ingilizce yada başka dil ögrenmek için en mantıklı olay uygulama orada birsiyle konuşarak ögreniyorsun pratik yparakda geliştirebilirsiniz

pratik olmadan zor , en iyi yurt dışına çıkarak

İngilizceyi ya da herhangi bir dili, 3 saatte, 5 günde, bir anda, hemen, saniyesinde öğrenmek istemenin, öğrenmeyle alakası yoktur.

Zamanında, disiplinli bir şekilde her gün belirli süreler boyunca dikkat verilerek azim ve kararlıkla sürdürülmesi gerekmektedir.

Ezbere dayalı bir öğrenim şekli değil, akılda kalıcı olması için İngilizce’ye “maruz kalınmalıdır”. Öğrenmek isteyen kişi film, dizi, müzik, çocuk hikaye kitapları, çizgi filmleri İngilizce alt yazıyla izlemeli, sözlük kullanmayı öğrenmeli ve gün içinde pratiklerle pekiştirmelidir.