İngilizce şarkı nasıl ezberlenir?

İngilizce şarkı sözü nasıl akılda kalır? Doğru şekilde şarkı nasıl ezberlenir?

Şarkı ezberlemek için o şarkıyı devamlı devamlı dinlemek lazım bence, ayrıca bir kağıda yazıp şarkıyla aynı anda söylemekte faydalı olabilir.

Küçükken şarkının sözlerini internetten bulup bir kağıda yazıp sürekli okuyorduk. Yıllar geçti hala aklımda sözleri çoğunun.

Ingilizce olarak söylenen o şarkıyı önce anlayarak bir kağıda yazmak gerekir ve yazdığınız ingilizce cümleleri okuyup okuyup tekrar ederek ezberlemek lâzım, sonrasında şarkıyı açıp tekrar dinleyerek, ezberlediğiniz cümlelerle pekiştirerek söylemeye çalışabilirsiniz.

Alt yazılı bir şekilde tekrar tekrar dinlenerek.

Şarkıyı dinlerken sözleri altyazı olarak takip edilebilir ve okuyarak eşlik edilebilir. Öncesinden sözleri de okunabilir zaten dinleye dinleye kulak aşinalığı olacaktır.

Yazmanız lazım arda arda. Sonra da şarkıyı ard arda dinleyerek ezberlemeniz gerekiyor. Bu yol kolay olandır.

sözlerini açıp birlikte şarkıyı dinlerseniz çok daha kolay ve doğru yabancı şarkılar ezberletebilirsiniz. Doğru öğrenme modeli budur.

Sözlerini bir kağıda yazarak sürekli dinleyip ezberlemeye çalışabilirsiniz. Sürekli dinleyince zaten insan ezberliyor.

İngilizce bilsek de bilmesek de sözler okunmalı ki görsel olarak hafızamıza yerleşsin. Ardından sürekli dinleyerek pekiştirmek sonuç verebilir.


Benim tavsiyem sözlerini önce ezberleyip ritme uymak sonra şarkıcının veya söyleyen diğer kişilerin burgu yaptığı yerlere dikkat ederek çalışmak

Şarkı sözlerini bir kağıda yazıp yazdığın kağıdı şarkı çalarken takip edersen bir kaç seferden sonra ezberlemiş olursun . Şarkıyı yazmakla uğraşmak istemezsen şarkıyı sözleriyle açıp aynı anda söylemeye çalışmak da işe yarar. İkinci yöntem bence daha kalıcı, eğlenceli ve aynı zamanda telaffuzunu da geliştirir.

İngilizce şarkı ezberleyebilmek için kulağımızın biraz da olsa aşina olması ve ingilizceye yatkın olmanız gerekir .

Az da olsa ingilizce bilmek gerekir kelimeleri doğru anlayabilmek ve telafuz edebilmek de çok önemlidir. Ve şarkının akılda kalması için hergün dinlemek gerekir.

Şarkı ezberlemek için o şarkıyı devamlı devamlı dinlemek lazım bence, ayrıca bir kağıda yazıp şarkıyla aynı anda söylemekte faydalı olabilir.

Sadece İngilizce değil normal bir şarkı ezberlemek için de şarkıyı tekrar tekrar dinlemek lazımdır. Daha sonra kağıda yazıp okuyarak dinlemek de işe yarayabilir.

Şarkıyı ezberlemek için durmadan tekrar tekrar söylemek gerekli ki aklımızda yer edinebilsin.

@“Nerany”#p1270284 Sürekli tekrar yaparak

Şarkıda bulunan bütün kelimelerin anlamlarını ve cümlelerin anlamlarını öğren.

Ya da sürekli şarkıyı dinle zamanla öğrenirsin.

Öncelikle şarkı sözleri bulmalısınız ve bir kağıda geçirmelisiniz . Daha sonra ise kelimelerinin anlamlarını ve okunuşlarını öğrenmelisiniz . Okunuşlarını ve anlamlarını öğrendikten sonra şarkıyı dinleyerek kendiniz sözlerini yazmaya çalışın ve tekrar edin. Böylelikle daha kolay öğrenmiş olursunuz.