İngiltere Hürmüz Körfezine savaş gemisi gönderdi!!

İngiltere İran ile gerilim yaşadığı Hürmüz Körfezi’ne yeni savaş gemisi gönderdi düşünceleriniz neler?

Yani olabilir bunların heosi tedbir bizde surye sınırına onlarca asker gönderiyoruz.

Körfez dünyanın en önemli enerji kaynaklarından biri olduğu için burada dünyanın kuruluşundan bu yana savaşlar ve gerginlikler yaşanmaktadır. Bu da onlardan biridir. Umarım savaş aşamasına gelmeden olay çözülür ve sonuçlanır. İran ile İngiltere arasında bir savaş çıkacağını sanmıyorum sonuçta diplomatik girişimlerle çözülecektir. Zira dünyanın en iyi diplomatları İngiliz ve İran diplomatlarıdır.

Ortalığı karıştıran Amerika ve istedikleri de İran'ın FEVRİ bir hareketle yapacağı hatayı(gemiye saldırı vs) İran'a saldırmak için sebep saymak.

İran, İngiltere 'nin tankerine el koymasından sonra bu gerilimler devam ediyor. Daha da gerilim büyümeden ve yaşanmadan büyüyecektir umarım ama. İngiltere duracak gibi görünüyor. Tansiyon yükselmişti çünkü o tankerin el konulmasından sonra. Körfez savaşları tarihte en bilindik savaşlardandır. İngiltere 'nin de Körfez 'e savaş gemisi göndermesi aslında İran için bir gözdağı olabilir gibi görünüyor. Ya da durum sanıldığından da büyük olabilir.

İran ile İngiltere arasında bir savaş çıkacağını sanmıyorum sonuçta diplomatik girişimlerle çözülecektir.

İçinde savaş sözcüğü geçen hiç bir cümlede güzel düşünemiyorum. İngiltere’nin savaş gemisi göndermesi hala gerilimin devam ettiğini göstermektedir.

İranın ilgiltereye ait tanker gemisine el koyması üzerine ingiltere de karşı hamle olarak o bölgeye savaş gemisini yönlendirdi tamamen göz dağı için verilen bir mesaj tek savaş gemisiyle irana kafa tutacak hali yok

İngiltere buraya gemi göndermesi demek savaş yapacakları anlamına gelmez.Sadece göz korkutmak amaçlı.