İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar nelerdir?

İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar nelerdir, ne gibi kavramlar insan ilişkilerinde önemlidir?

Eğer karşınıdaki insan ile samimi bir şekilde iletişim kurarasanız gerekli başka bir kavrama gerek kalmayacaktır bu nedenle en gerekli kavram samimiyet .

En önemli kavram saygıdır. Her iletişim kurduğumuz insanı sevmek yada güvenmek zorunda değiliz veya karşı tarafta aynı şekilde bize karşı sevgi ve güven içerisinde olmak zorunda değil. Ama saygı iletişim içinde olunan tüm insanlara karşı duyulması gereken olmazsa olmaz bir niteliktir.

Benceen önemli kavram güvendir çünkü güven olmadığında diğer birçok kavram ortaya çıkamaz ayrıca saygı da önemli bir kavramdır.

Saygı,sevgi,dürüstlük,rahat hissetme olursa iyi olur insan ilişkilerinde zaten

İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar : sevgi, saygı, alçak gönüllü olmak, alttan almak, birbirine yardımcı olmak, öfkesini tutmak bu kavramlar çok önemlidir.


İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramların en önemlisi saygıdır. Gerektiği yerinde anlayış göstermektir. Empati kurabilmektir.

İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar nelerdir?
■ insan ilişkilerinde en önemli kavramlar topluma karşı saygınlık kazanmak, karşındaki İnsanlara güven vermek, saygı göstermek, din, dil ırk ayırt etmeden adaletli davranmaktır.

Saygıdır. Herkesi sevmek zorunda değilsiniz yada muhatap olmak falan filan ama saygı duymak zorundasınız. Çünkü herkesin arka planda neler yaşadığını bilemeyiz ve herkes neyi neden öyle yapıyor bilemeyiz. Kimseye zararı yoksa herkesin kendi hayatıdır dersek herkesin ilişkisi gayette yolunda gider.

İnsan ilişkilerinde benim için önemli kavram öncelikle iletişimdir . Karşınızdaki kişiyle iyi bir iletişim kurabilin ki birbirinizi daha rahat anlayabilirsiniz . Daha sonra saygı gelir . Siz karşınızdaki saygı gösterirseniz siz de saygı görürsünüz . Daha sonra ise samimiyet ve gücen gelir . Size yalan söyleyen ya da söyledikleri samimi gelmeyen insanlardan olumsuz etkilenirsiniz . Bu yüzden aradaki ilişki iyi sonuç vermeyecektir .

En önemli kavram empatidir. Empati yapabilen bir insan saygı duymayı da öğrenecektir.

Bence ilgi ve saygıdır. Bir insana ilgisiz ve aynı zamanda saygısız olunduğu zaman arkadaşlığın bile kısa sürede bitmesine neden olur. Saygısızlığı birçok kişi tahammül edemez ve kavgaya kadar giden kötü sonuçlar doğurabilir.

En önemlisi bence güvendir. Güven olduktan sonra arada saygı, sevgi, hoşgörü olur.

Bence sadakat ve güven en başta gelen kavramlardan biridir. Ama herkeste farklı olabilir.

İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar saygı , sevgi ve hoşgörülü olmaktır dite düşünüyorum. Diğer kavramlar zamanla gelişir.

Saygı ve sevginin olduğu her yerde insan ilişkileri güzeldir. Saygı ve sevgi çoğaldıkça güven ve sadakat de artar

İnsan ilişkilerinde en önemli kavramlar bence saygı ve dürüstlüktür . Saygısı ve dürüst olmayan bir insan diğer insanlarla doğru ilişki yaşayamaz bana göre .

Her ilişkide olduğu gibi insan ilişkilerinde en önemli olan şey saygıdır. Saygı olmazsa olmaz.

İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar nelerdir?

İnsan ilişkilerinde önemli olan kavramlar saygı, sevgi, güven, anlayış, sadakat gibi kavramlardır.

Saygı ve güven olmazsa olmaz diye düşünüyorum.