Insan istese her şeyi yapabilir mi?

Bir insan herhangi bir seyi yapabilir mi isterse insan her seyin ustesinden gelebilir mi ? Eğer bir insan maddi durum gerektiren bir şey yapacak ise bu durumu illa yapmak isteyerek ustesinden gelip bunu basarabilir mi ? Veya bir insan gücsuz olsa ama halter falan kaldidmak istese hayali olsa bunu istese yapabilir mi ?

yapabileceği şeyler sınırlıdır elbet nereye yapıyor her istediğini ama azmeder elinden gelirse sınırlarını kapasitesini zorlarsa varacağı yerden biraz daha yukarılara gider… kimse başarıyı altın tepside sunmuyor çünkü

Bence insan hayatındaki oluşan her sorun, çözülme potansiyeli olan bir sorundur. Yani derdi beren dermanını da verir gibi düşünebiliriz. Ortada bir sorun, problem varsa bence bir şekilde çözümü de vardır. Yani isterse herşeyin üstesinden gelebilir insan.

İnsan istese herşeyi yapamaz. Örneğin çok ağır bir yükü kaldıramaz. Yada duvardan geçemez. Ama insanın yapabileceği bir şeyi azimle yapabilir.

İnsan aklına koyduğu her şeyi yapabilir bence. İstediği üniversiteyi kazanabilir. İstediği bölüme gidebilir. Yeterki istesin.

İrade gösterip uğraş vermekten kaçınmadığı sürece başarabilir.

Eğer insan kendine güveniyor ise, kendine bir hırs yaptıysa her türlü her şeyi yapar. Azimle yapabileceği işi yapabilir ama bazı şeyleri gücü yetmeyebilir.

İnsan istese her şeyi yapabilir diye genel bir söz var evet ama o işin ne kadar imkan dahilinde olduğuna göre değişir bence. Son model bir arabaya binme isteğimin gerçekleşme ihtimali yüzde kaçtır?

Allahın izni olduğu sürece istediğini başarabilir. Ama şunu da bilmek gerek Allah hiç kimsenin emeğini boşa çıkarmaz. İstenen şey için çok çabalanır ve emek harcanırsa er geç istenen şeye ulaşılır.

Istedıgı seyın belırlı bır sınırı vardır olagan dısına cıkılmadıgı surece ıstedıgınız seyler yapılabılır.

Yapabilir. İnsan gerçekten gönülden isterse herşeyi yapabilir. İnsanlar üstün varlıklardır.

insan isteyince her şeyi değilde bazı şeylerinin yapabileceğini düşünüyorum ama herşeyi yapması kesinlikle imkansız

İnsanoğlu başarmak istediği zaman herşeyi başarır yeterki istersin.

İnsanoğlu, ulaşılabilir hedefler doğrultusunda azmederek, kendine güvenerek tuttuğunu koparabilir.