İnsan kendini kötü hissettiğinde neler yapmalıdır? Nasıl vakit geçirilmelidir?

İnsan kendini kötü hissettiğinde neler yapmalıdır? Nasıl vakit geçirilmelidir?

Kendine iyi gelen şeylere yönelmeli. Hiçbir duyguyu sadece güclü gözükmek adına yoksaymamalı. İcinden ağlamak geliyorsa da aglamalı. Insan bazen aglamaya da ihtiyac duyar ve rahatlar .

Bağıra bağıra ağla

Kuran okuyabilir. Kuran kalplere şifadır. Youtube de çok güzel kişisel gelişim uzmanları var onların videolarını izleyebilir.

sadece kendine vakit ayırmalıdır hobilerini yapabilir sosyalleşmek insana iyi gelebilir. ama asla yalnız kalıp düşünmemeli bu daha da kötü hissettirir.

Kendini iyi hissettirecek şeyler yapmalı müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, film-dizi izlyebilir ve daha mutlu olmak için bir sürü sebep var bunlardan birini yapabilir diye düşünüyorum.

Kendini yatıştıracak şeyler bulmalı bence müzik dinlemeli ayrıca ağlarsada veya birisine içini dökse rahatlayabilir diye düşünüyorum.Dizi film gibi şeyler izleyebilir. Kahve yapıp veya çay pencere balkon gibi bir yerde dışarı veya yağmurun yağışını izlerse de zihnini arındırır. Youtube izleyebilir takip ettiği bir yer varsa.

twşekkür ederim çok iyi yorum olmuş balık burcuyum zaten ama pek ağlamam xnsmndmsnx

teşekkür ederim önerdiğin araştırma kanalları varsa çok memnun olurum.

hangi tür ile ilgileniyorsun? :smile:

müzik, temiz ve açık hava vede bir az normallık dışı davranışlar yapıyorum. canım kendim

İnsan kendini kötü hissettiğinde kendine iyi gelecek şeyleri yapmalıdır.Sevdiği kişilerin yanında olmalıdır eğer sıkıntı sevdiği kişilerse kendini doğa ve müziğe teslim etmeli ve sakinleşmelidir.

araştırma kanalı hangi platformda olduğunu anlayamasamda youtube’da izlemeni önerdiğim absürt ama bu aralar popüler olan konuşanları 1. bölümden izlemeni öneririm ayrıca sende aynanın karşısına oturup kendine anlat sesli ve ciddi bir şekilde içini sıkan karartan duygulardan kurtulabilirsin belki en azından bende işe yarıyor.Aslan burcuyum ama bu burç olaylarına pek inanmıyorum kendini salarsan özünü bulabilirsin iyi akşamlar…

@yusuf0642#925969 teşekkürler

Esma-ül husna okunabilir. Müzik dinlenebilir. Sahilde yürüyüş yapılır. Kitap okunur

Daha iyi hissetmek için hobilerimize yönelmeliiyiz.Bazen yanlız kalmak da insanı cidden rahatlatıyor.

dizi izleyebilir film izleye bilir. kahvesi ile yürüyüş yapabilir hiç bişey bulamadıysa kitaplar var ona ragmen sıkılıyosa numaramı veriyim dertleşelim yani onun bi tık üstü zaten psikologlar ilgileniyo.

ben genelde uykuya sığınıyorum. uyuyunca var olan kötü düşünce en kolay şekilde uzak kalıyor ancak uyandığında her şey eskisi gibi bu sebeple öncelikle kötü hissettiren şeyle yüzleşip sonrasında huzur veren zihni yormayan insanlarla sohbet edebiliriz hem zahmetsiz hem de masrafsız bir seçenek. kimseye derdimi anlatmam derseniz de kendini mutfağa atın yemeği yapmaya çalışırken canınızı sıkan şeyi azda olsa unutursunuz

Kendisini öncelikle sıkıntı yaptığı ve kötü hissettiği konular hakkında uzak bir konu hakkında zihnini meşgul etmesi gerekir. Bunun dışında boş zaman aktivitesi olarak görülen etkinliklere yönlendirebilir.

İnsan kendini kötü hissettiğinde belki ufacık bir şeyden bile mutlu olabilir.Hayatında yaşadığı mutlu anları hatırlayıp morali düzelebilir.Şarkı dinlemek,film izlemek,yemek yapmak gibi klasik şeyler bile mutlu edebilir.İnsan kötü anında ne yaparsa yapsın ona mutluluk sağlayabilir