İnsan ne zaman öğrenir?

İnsan ne zaman öğrenir? Yorumlarınızı bekliyorum :slight_smile:

hayatın ve insanların kazığını yediği zaman öğrenir ne olduğunu.

Başına gelen kötü şeylerden tecrübe kazanır insan. Çağresizken, tek başına yetebilmeyi, düştüğün de dizlerinde ki tozları silkeleyip devam etmeyi, sevdiğin de insanın kıymetini anlamayı öğrenir insan.

Bir olay yaşandıktan ve o olayı tecrübe ettikten sonra öğrenir insan. Yaşaması gerekir başkasının öğretmesiyle olmaz.

Kötü bir olay yaşayıp bunda çok üzüldüğü zaman öğrenir . Yani tecrübe. Maalesef başımıza gelmeden öğrenemiyoruz hiçbir şeyi .

İnsan her zaman öğrenir. Ne kadar bedensel gelişim tamamlansa da zihin gelişmeye devam eder. Öğrenmenin sınırı yoktur. Çünkü bilgi sonsuzdur

İnsanın neyi öğrendiği ile alakalıdır bu . Her şeyi öğrenme yolu farklıdır . Güvenmemeyi aldatıldığı zaman . İnanmamayı yalan söylendiği zaman , kendinden başka dostu olmadığını kazık yediği zaman öğrenir . Genel hayat bilgilerini ise öğrenmenin yaşı yoktur insan her yaşta hayata dair bir şeyler hep öğrenir.

her şeyden önce öğrenmeye açık olması gerekir. İstemesi gerekir. Çünkü ne kadar kötü tecrübe yaşarsa yaşasın akıllanmayan insanlarımız mevcuttur. Tecrübe dışında bilgi öğrenimi de yine isteğe ve motivasyona bağlı.

insan çocuk yaşlarda biraz daha gençlik zamanlarında ne yaşarsa yaşasın öğrenmez. Ama zaman geçtikçe olgunlaştıkça yaşadıklarından ders almaya başlar . Bir nusubet bin nasihatten iyidir derler ya. Yaşadıklarından boylece ders almaya başlar. Bu da 30 yaşından sonra oluyor daha çok

İnsan her daim bir şeyler öğrenir. Kendimizi bilmezken bile bir şeyler öğreniyoruz. Bazen bir şey ilgimizi çekmese bile duyar, öğreniriz.

Sevdiği insanlardan kazık yediği zaman , umduğunu bulamadığı zamanda bişeyler öğrenir aslında boş bi duvara bakıp düşüncelere daldığı zaman bile çok şey öğrenir.

İnsanlar zaman geçtikçe ve yaşadıkça bu hayatta herşeyin iyisini kötüsünü öğreniyor.

İnsan en çok zor durumda kalınca yaşın verdiği tücrübeye erince gerçek anlamda herşeyi ve dünyayı öğrenmeye başlar yavaş yavaş.

İnsanların gerçek yüzünü gördükten sonra , kişilerin bencilliklerini gördüğü zaman her şeyi öğrenir.

İnsanlar bir şeyler için çabaladıkça , yaşadığı şeylerden ders çıkarmaya başladığı zaman öğrenir . Hiçbir şey deneyimlenmeden öğrenilmez .

Hayatın zorluklarıyla kendi başına baş etmeye başlayınca öğrenir.

İnsan ana rahminden öğrenmeye başlar

hayatta yaptığımız hatalar yanlışlar bize gerçek bilgileri öğretir. Ne zaman birinde bir darbe yersek işte ozaman anlarız .

İnsan yara aldıkça en sevdiklerinden yakınlarından darbe aldıkça gerçek hayatın gerçek yüzünü görür ve o zaman herşeyi anlar insan ne demek insanlık dostluk her birşeyi görür geç de olsa görür…


İnsanın öğrenmesinin yaşı yoktur. Her insan yaşı ne olursa olsun öğrenir, insanın doğasında bu vardır. Kimi zaman bir yalanla doğru olanı, kimi zaman ise bilmediği bir konu hakkında araştırma yaparak öğrenir olay tamamen bundan ibarettir.